fotoğraf makinesinin flaşını sürekli yakma??

mikrop_2

Üye
slm arkadaşlar ben yeni geldim aranıza ben eski fotoğğraf makinemin flaşını söktüm flaşı yakmak için biraz beklemek gerekiyor ve kabloyu deydirip çekmem gerekiyo flaşı sürekli ve zamanını nasıl klasltırım ???

arkadaşım
flaşı söylediğin şekilde ne amaçla kullanacağını bilmiyorum ayrıca elektronik bilgimde yok - hatalı bir ifade kullanırsam ustalar önce beni bağışlasın,sonra hatamı düzeltsin - ama vaktiyle dakikada 700 - 1250 adet parlama yapacak bir flaş aramıştım.Fakat o zamanlar ( belki şimdi mümkündür ) fotoğraf makine parçası satıcısı bu şekilde hiçbir flaşın 1 dakika dan daha fazla çalışamayacağını söylemişti.
Bildiğim kadarı ile bu flaşlar içerisindeki kondansatörlerin şarj olması ile parlayıp,sonra boşalıyor.
Senin aradığın dönen bir nesnenin ( mesela çalışan aspiratör pervanesi,bilgisayar cpu soğutucu fanı vb.)
resmini durur gibi çekmekse eskiden benzinli oto tamir ustalarının kullandığı - şimdi daha komplike cihaz kullanıyorlar :D - strobeskop,stroboskop ,avans tabancası veya strobaskop neon diye söylenen herhangi bir hırdavatçıda çokta pahalı olmayan bir fiyata ( çünkü hemen hepsi ya Taiwan veya Çin malı ) bulabilirsin hem onlar dakikada 7000 - 8000 defa parlayabilir ve tutuğun dönen her şey durur gibi de gözükür.
Fakat öncelikle bu cihazlar genelde 12 volt ile çalışır,ayrıca parlaması için bir tetikleme düzeneği (örneğin bu aletler buji kablosundan geçen akımla tetiklenir) ayarlaman gerekir.İnşallah yardım edebilmişimdir.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
YunusKibar

Yeni konular

Geri