Forumdaki konuları sürekli takip etmek için eklenti (Fırefox uyumlu)

volcanoos

Katılımcı Üye
ilk olarak araçlar menüsünden eklentiler seçeneğini tıklıyoruz

açılan pencerede sol tarafta bulunan eklenti edin seçeneğini tıklıyoruz

eklenti edini tıkladıktan sonra arama bölümüne "rss ticker" yazıp arama yapıyoruz.

arama yaptıktan sonra eklenti bulunacaktır. açılan pencerede fırefox uygulamasına ekle seçeneğini tıklıyoruz.

açılan pencerede şimdi kuru tıklayıp eklentiyi kuruyoruz

eklentiyi kurduktan sonra yeni açılan pencerede fırefox uygulamasını yeniden başlata tıklayarak fırefoxu yeniden başlatıp eklentiyi aktif hale getiriyoruz.

artık eklentiyi kurmuş olduk. forum ana sayfasını açıp kırmızı dikdörtgen içine alınmış canlı yer imi ekle seçeneğini tıklıyoruz

açılan pencerede önce hemen abone ol seçeneğini tıklıyoruz. tıklaıktan sonra canlı yer imi ekle penceresi ekrana gelecektir. bu pencerede de bu yayını ticker da göster dedikten sonra ekle diyoruz ve fırefoxu kapatıp açıyoruz.

videodaki gibi forumda açılan konular sayfanın altında görülecektir. herhangi bir sayfada dolaşırken bu konuları görebilirsiniz. konu isminin üzerine fareyi getirdiğimiz zaman konunun içeriğini de görebiliriz.

Internet Explorer 7 ve 8 içinde bu eklentiyi deneyebilirsiniz. Şahsen forumu tamamen böyle takip ediyorum.

RSS Feeds Toolbar for IE Freeware download and review - RSS add-on for IE from SnapFiles

Bu eklentiyi download edin ama sayfayı kapatmayın. Çünkü orada nasıl yapacağınızı gösterecek. Konfigürasyonu yaparken foruma abone olmak için

http://feeds2.feedburner.com/kontrolkalemi/GtPX adresini kullanacaksınız. Güncelleme aralığını ben 1 dakika olarak kullanıyorum. Böylelikle ortalama her 15 dakikada bir forum mesajlarını Toolbar dan görebiliyorum.

Untitled.JPG

gerçekten çok faydalı bilgi teşekkurler

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler