Forumda Soru Sorma Uslubu

Under Ground

Profesyonel Üye
Birkaç gündür dikkatimi çekiyor . Sorun ve dert sahibi insanlar hiç bir büyük , küçük harf ya da noktalama işareti kullanmadan bir sürü kelimeyi arka arkaya yapıştırıp forumda derdine derman arıyor . Biz de bu kadar kelimeden dert ve mana çıkarmaya çalışıyoruz . Forum yönetiminden de bir allah ın kulu böyle mesaj yazılmaz diye ikaz yapmıyor . Herhalde forumlarda insanların bu konuda uyarıldığı naif günler geride kaldı . Tamam bu mesajların çoğu belki cep telefonundan yazılıyor ama oradan da ben gayet nizami kurallarla yazım yapıyorum, yapabiliyorum . Burada hiç bir karşılık beklemeden insanlara yardımcı olmaya çalışıyorsak az biraz saygıyı hakeden bir yazım ve hitap şeklini de hakediyoruz sanırım . Forum yönetimi de bir zahmet forumun çöplüğe dönmesini engellemek adına bu insanları ikaz etmesi gerekir diye düşünüyorum . Ya da koy kıçına rahvan gitsin derlerse de hiç şaşırmam . Herhalde beni ikaz ederler gençleri germe diye .

Mümkün olduğunca uyarıyoruz veya fırsat buldukça kendimiz düzenliyoruz.

Sorun,sadece burda olsa amenna.Toplumun
toptan çarpıldığı ! biryerde,sadece bu konu
yokki.

Çalısdıgım dönemler, meslek/teknık lıse den gelen stajyerlerde. önce yazılım ımla kurallarını öğretmeye duzeltmeye calısdım. Adım kötüye cıksada. Bazılarımız nedense, türkçemıze kullanım kurallarına takıntılı oluyoruz.

Sorun nesil ve anlayış farkı. Ben her yaptığım işin güzel olmasını ya da en azından düzenli olmasını isteyen bir insanım. Benim jenerasyonum da bu insanlar çoğunlukta, savruk ve paçasız insanlar azinliktayken yeni nesilde bu tam tersi . Şimdiki gençlerin dünyalarındaki tek düzenli yer pantalonlarinin kıç cepleri , oraya da ne koydukları malum .

Sorun nesil ve anlayış farkı. Ben her yaptığım işin güzel olmasını ya da en azından düzenli olmasını isteyen bir insanım. Benim jenerasyonum da bu insanlar çoğunlukta, savruk ve paçasız insanlar azinliktayken yeni nesilde bu tam tersi . Şimdiki gençlerin dünyalarındaki tek düzenli yer pantalonlarinin kıç cepleri , oraya da ne koydukları malum .
beni güldürdün, senide inandığın güldürsün. son cümlene güldüm

Benim en çok zoruma giden de, sanki adam Türk çocuğu değil Türkçe yazmayı bilmiyor hemde bir kere bile arama motoruna yazmadan, buraya ya da sosyal medyaya yazıyor. Bugün, denk geldi adam daha plc nedir? Ne işe yarar bir video bakmadan, plc nereden indirebilirim diye bir soru soruyor. Daha program nedir, plc nedir bilmeden.Adam, daha araştırmamış bile. Hazır, cevap daha kolay tabi.Çoğu, sorulan soruların cevabı teknik dökümanında yada internette var. Ama, anı aynı şeyler sorulup durunur..

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri