Format atma

Merhaba arkadaşlar
ASUS P5GD2-X 2005 model anakarta USB den format atılır mı?.

Şayet anakart destekliyorsa @serkan_48 üsdtadın yukarıda yazdığını, rufus ve benzeri bir programla usb boot&kurulum disk'i oluşturmanız lazım.

Ne yükleyeceksiniz? Win 7 mi 10 mu?

Windows 7 yüklemek istiyorum. Anakart bios boot bölümünde usb gözükmüyor disket ,hdd ve dvdwr gözüküyor,yalnız usb'yi bilgisayara takıp f8 tuşuna bastığımda gözüküyor bu durum desteklemeye girer mi?

Windows 7 yüklemek istiyorum. Anakart bios boot bölümünde usb gözükmüyor disket ,hdd ve dvdwr gözüküyor,yalnız usb'yi bilgisayara takıp f8 tuşuna bastığımda gözüküyor bu durum desteklemeye girer mi?

1:Öncelikle orjinal (MSDN) sürüm windows 7 versiyonunu bul (home basic -home pro v.s)
2: linkten: https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=56485 programı indir.Bu program Windows 7 iso dosyasını USB belleğe yazmana yarayacaktır. (kurarken netframework 2.0 isteyebilir)
3: Usb Bellek hazırlanınca bilgisayarı kapatıp belleği USB girişine tak.
4:Bilgisayarın açma düğmesine basınca hemen peşine (Asuslar için) ESC tuşuna bas. Boot listesi açılacaktır.
4:Belleği seçerek formata başla.

biosta önyükleme yani boot ayarlarında görmen lazım, eğer yok olmuyor diyorsan hdd yi sök usb boot eden yeni bir makinede yükleme yap, sonra geriye tak ben öyle yapıyorum

destekliyor demek usbyi takmadan f8 boot menüde göremezsin asrock 775i945gz de vista destekli ama 10 pro da kurulabiliyor...
Capture10enterprise.PNG

biosta önyükleme yani boot ayarlarında görmen lazım, eğer yok olmuyor diyorsan hdd yi sök usb boot eden yeni bir makinede yükleme yap, sonra geriye tak ben öyle yapıyorum

Biostan ilk sıraya USB belleği seçersen format bitip kapanıp açıldığında tekrar usb bellekten başlayacağı için tekrar formata başlar.bunu engellemek için ya tekrar açılırken Biosa girip yeniden HDD ilk sıraya alınacak yada bilgisayar formattan sonra kapandığı anda USB bellek yerinden çıkartılacak.

Asuslarda genel itibarı ile boot menü ESC'dir.

teşekkürler ama benimde bir katkım olsun cmd.exe den önyüklene bilir hale getirile biliyor

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri