Format atamamak

Arkadaşlar bilgisayara virüs bulaştı ağırlaştı format atıp Windows 10 yükleyeceğim,flash'ı biostan birinci sıraya alıyorum ve kayıt edip çıkıyorum fakat bilgisayar formata geçmiyor windows yeniden açılıyor,bir kere şöyle bir yazı çıktı ekranda " Az önce UEFİ : NTFS ön yükleyicisini kullanan bir ortam oluşturdunuz. Lütfen, bu ortamı ön yükleyebilmek için GÜVENLİ BOOT'U DEVRE DIŞI BIRAKMANIZ gerektiğini unutmayınız "
Aynı işlemi yapıp F8 tuşuna bastım fomat ekranı gözüktü yükle komutunu verdim bu seferde flash'ı görmedi.Acaba sorun nereden kaynaklanıyor.Teşekkürler

F2 tuşu Bios'a gir Secure boot çeneneğini "disable yap.kaydet ve çık.

Daha sonra esc tuşu ile boot menüyü aç oradan flash belleği seç.Eğer iki seçenek gözükürse flash ile ilgili UEFİ olanı seç.

Yine de bellek gözükmüyorsa belleği yeniden kur.Bunun için en kolay metod ise belleği bilgisayara taktıktan sonra "https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 " sayfasından aracı indir butonu tıkla ve indirilen aracı çalıştır ve yönergeleri takip et.

F2 tuşu Bios'a gir Secure boot çeneneğini "disable yap.kaydet ve çık.

Daha sonra esc tuşu ile boot menüyü aç oradan flash belleği seç.Eğer iki seçenek gözükürse flash ile ilgili UEFİ olanı seç.

Yine de bellek gözükmüyorsa belleği yeniden kur.Bunun için en kolay metod ise belleği bilgisayara taktıktan sonra "https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10 " sayfasından aracı indir butonu tıkla ve indirilen aracı çalıştır ve yönergeleri takip et.

Bioslar farklımı bilmiyorum, benim bilgisayara ancak delete tuşu ile girebiliyorum ve bios ta tek pencere ,ortadan çızgi ile ikiye ayrılmış, orada secure boot seçeneği gözükmüyor,boot kısmında Harddisk ve flash diğer seçenekte ise DVD-CD boot var.

Bilgisayar USB Disk security kurmuştum onuda zorla kaldırdım onun bir zararı oldu mu bilmiyorum.

Bioslar farklımı bilmiyorum, benim bilgisayara ancak delete tuşu ile girebiliyorum ve bios ta tek pencere ,ortadan çızgi ile ikiye ayrılmış, orada secure boot seçeneği gözükmüyor,boot kısmında Harddisk ve flash diğer seçenekte ise DVD-CD boot var.

Bilgisayar USB Disk security kurmuştum onuda zorla kaldırdım onun bir zararı oldu mu bilmiyorum.

Secure boot seçeneklerde yok ise başka bir şey gerek yok.Belleği düzgün hazırlayıp boot seçeneklerinden belleği seçin yeter.

Daha önce windows 10 yüklü flash bellekten attığım formatı şimdi atamıyorum,aynı flash bellek,başka flash bellekten denedim yine olmadı,kayıt yapıp çıkıyorum bilgisayar normal açılıyor.
Ben size biostan bir iki resim göndersem bir yorumunuz olur mu.?

Daha önce windows 10 yüklü flash bellekten attığım formatı şimdi atamıyorum,aynı flash bellek,başka flash bellekten denedim yine olmadı,kayıt yapıp çıkıyorum bilgisayar normal açılıyor.
Ben size biostan bir iki resim göndersem bir yorumunuz olur mu.?
Bios girince ayarlardan
birinci sıraya usb gösterdiniz mi ?
Harddiski başka bilgisayar da format atin
Bilgisayar hakkında bilgi verin.kimliği
Bios görüntüleri vs gibi

Bilgisayarın marka ve modeli ,Masa üstü ise anakart modelini yazarsanız ve bios ekranının resimlerini yüklerseniz olur.

Lakin belleğin doğru hazırlanıp hazırlanmadığını nasıl teyit edeceğiz onu bilemiyorum.

Bios ayarlarinda legacy uefi gibi yazılar yazar bios ayarlarını iyi inceleyin
İkinci olarak flash bellek hangi program da hangi formatta yazdınız rufus programı ni kullanın en kararlı program odur.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri