Forest-Line CNC freze tezgahı için LCD monitor

sametbey

Üye
Forest-Line CNC freze tezgahının kontrol panosunda bulunan Selti Elettronica 14" CRT monitor yerine 14" LCD monitor kullanmak istiyorum. ancak standart LCD monitorler çalışmıyor. tavsiye edebileceginiz LCD monitor var mı?

Cihazın vga çıkışı soket fotoğrafını koyabilirmisiniz bir görelim.

ektedir.

Ekli dosyalar

• IMG-20150114-00366.jpg
    IMG-20150114-00366.jpg
    381.6 KB · Görüntüleme: 46
Haas marka 1992 93 model eski bir tezgahta aynı durum olmuştu.. Soruna bir çok kişi bakmış.. Gelen kart arızalı.. 1000usd deye yapılır demişler.. Birine para vermişler 1 hafta sonra getirmiş bu olmuyo demiş.. Bende tezgah sahiplerine.. deneme yanılma ile çözebiliriz demiştim... Vga çıkışı soket olarak aynı olmasına rağmen kullanılan teknoloji eski olması yeni tip teknoloji ile çalışmama durumu olmakta.. Diğer bir sorun kontrol panosu ile ekran arası mesafe 9 veya 10 metre idi.. VGA güçlendirici ürün alarak kullanarak çözdük.. 55 USD lik bir üründü halen çalışmakta.. aldığımız dönüştürücünün kaliteli oluşu sorunu çözmemize neden oldu. Aslında biraz şans gibiydi.. Daha sonra bu tip bir işlem için farklı marka aldığımızda işimizi görmedi.. görüntü hiç alamadık.. ilk denememizde çok kaliteli bir ürün almışız tabi bunu daha sonra farklı bir uygulamada anladım.
Gelişmeleri yazarsanız bizde istifade etmiş oluruz..

monitor, kontrol panelinin üzerinde. 30cm vga kablo ile bağlanıyor. halen üzerine 12" bir LCD monitor taktık çalışıyor. biz 14" LCD arıyoruz.

Ekli dosyalar

• IMG-20150114-00365.jpg
    IMG-20150114-00365.jpg
    440.3 KB · Görüntüleme: 41
Piyasada eski malzeme satanlara bakabilirsiniz.. Bayrampaşa çevresinde hurdadan çıkma seyleri satanlarda da olma imkanı oluyor.. Ama Bayrampaşa piyasası kurtlar sofrası.. Bide ihtiyacın olduğunu almasınlar..

Kolay gelsin...

Son düzenleme:
monitor, kontrol panelinin üzerinde. 30cm vga kablo ile bağlanıyor. halen üzerine 12" bir LCD monitor taktık çalışıyor. biz 14" LCD arıyoruz.
12''lcd ile standart lcd arasında ne fark olabilirki?
Standart vga kabloyu sokete takamıyorum demiş olsaydınız tamamdı ama 12'' lcd çalıştığı yerde standart lcd çalışabilmeli normalde.14'' lcd çok zor bulursunuz fakat 15''' daha kolay temin edilir.

Togi abi desteklemiyor.. 1986 model 91 model lcdlerin calisma sekli biraz farkli
..

usta takılan 12" LCD monitor yine bir CNC tezgahtan çıkma. yani endüstriyel monitor. stardart monitor uymuyor, birkaç model denendi " Out of range " hataları veriyorlar.

Samet bey zaten olacak sey cozunurlugu 320x 240 gibi bisi lazim ama bazen buda cozunurluk olarak cok fazla gelmekte..ben sizin icin almanyada bi adet baktim ama aciklamalarda durumu net yazmamakta.. ekran tdk nin yapimi sony olarak geciyor..

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri