focus 1.6 stw alinirmi ?

vecivicivokke

"Elenktirink elaktirinik olurmu onsuz evlilink? "
Yönetici
Yönetici
k4zalb.jpg

aynı arabanın bir yaş yaşlı modeli ile arasında 10.000TL var ise (!)
o arabadan uzak durun.

Açıklama

ARACIM 2001 MODELDIR
MOTORU YENI YAPILMISTIR
YURUYENI GUZELDIR
3 PARCA DEGISENI VARDIR KOMPLE BOYALIDIR
4 LASTIK VE VIZESI YENIDIR
ARAC KISA DÖNEM TAKSIDE CALISMISTIR ANKARANIN ILCESINDE
KESINLIKLE YIKIK DOKUK BI ARAC DEGILDIR
KILIMASI AKTIFDIR

Arkadaslar merhaba. Araci gormedim fakat aciklamasi kafami karistirdi. Focus lari bilmiyorum dusunceleriniz nedir ? Ayrica fiyat sizce uygunmu? Saygilar.

Merhaba sn. @vecivicivokke

öncelikle kendi arabanızı satmak isteseniz çok iyi reklam taktığı derdim .
yoruma gelince ne arabadan , nede şöförlükten , anlarım
mantık yürütmek orjinallık
( hiç bir zaman fabrikasyon iyi olmaz ) diyelim aldın , satarken ???
sadece araba fiyatı değil , risk güvenlik ( sağlık ) , yakıt kullanımı vs niye yenilenmiş bir sürü kafa karıştıcıyı gibi etkenler .
bence , çok yol yapmış araç gazlı motoru bitirdi veya taksi çıkması ? vs gibi
expertiz araç , servis raporu , eski ruhsat bilğisi vs ip uçlarına gibi bakmak lazım .
tabiki karar sizin ,

Kolay gelsin , Sağlıcakla Kalın .

İlanı bende inceledim arabanın resimleri eğer araba alacak imkanım olsa ben de alırdım resimleri çok güzel ve markası ford satıcı dürüstlük yapmış taksi çıkması diye söylemiş doğan ve şahinlere 12-15 bin tl arası para isteniyor diye yazacaktım ilan sayfasında doğan diye aratınca 17500 tl istenen doğan ı gördüm bende e sınıfı ehliyet var ama şöfürlüğüm yok ben araba alacak olsam arabayı bir motorcu ve kaportacıya götürürüp baktırırım onlar eğer bu araba alınır derse alırım bu arabanın fiyatı bencede çok uygun ama motor ve kaporta nasıl baktırmak lazım

Yorumlar icin cok tesekkur ederim. Bugun araci gordum ve arac bildigin pert :( gogus şişmiş, kapilar kasmış, motor yalan . Satici serbest galerici. Hafta sonu araba pazarina gidecegim ilan ile olmayacak. Hayirlisi bakalim

Yorumlar icin cok tesekkur ederim. Bugun araci gordum ve arac bildigin pert :( gogus şişmiş, kapilar kasmış, motor yalan . Satici serbest galerici. Hafta sonu araba pazarina gidecegim ilan ile olmayacak. Hayirlisi bakalim

Hocam ukalalık olarak görmezseniz;

1: Aldığınız araca kesinlikle kompresyon testi yaptırın.Ustanın dinlemesi,aracı kullanması,yada satıcının ne söylediğine itibar etmeyin.
2:Almadan önce motor ve Vites kutusu yağlarının,Fren ve direksiyon hidroliğinin,Triger setinin ne zaman değiştiğini öğrenin.Güzel ülkemde Vites kutusu ve fren hidroliklerinin değişimini takip edip yapan/yaptıran yok nerede ise ki bunlar sistemin ömrünü direkt etkileyen faktörlerdir.
3:Mümkünse LPG takılmamış alıp siz taktırın.Bu ayrı bir sektör olmasına rağmen iyi bir işçilik ve usta (%50) iyi bir LPG seti (%50) bulup yolda ayar yaptırırsanız en yüksek yakıt tasarrufuna ulaşırsınız.

Bizde kaputa kaportaya bakmaktan yukarıdaki yazılanlar göz ardı ediliyor sonrada sanayi yollarından eve gelinemiyor bir türlü.

Hocam ukalalık olarak görmezseniz;

1: Aldığınız araca kesinlikle kompresyon testi yaptırın.Ustanın dinlemesi,aracı kullanması,yada satıcının ne söylediğine itibar etmeyin.
2:Almadan önce motor ve Vites kutusu yağlarının,Fren ve direksiyon hidroliğinin,Triger setinin ne zaman değiştiğini öğrenin.Güzel ülkemde Vites kutusu ve fren hidroliklerinin değişimini takip edip yapan/yaptıran yok nerede ise ki bunlar sistemin ömrünü direkt etkileyen faktörlerdir.
3:Mümkünse LPG takılmamış alıp siz taktırın.Bu ayrı bir sektör olmasına rağmen iyi bir işçilik ve usta (%50) iyi bir LPG seti (%50) bulup yolda ayar yaptırırsanız en yüksek yakıt tasarrufuna ulaşırsınız.

Bizde kaputa kaportaya bakmaktan yukarıdaki yazılanlar göz ardı ediliyor sonrada sanayi yollarından eve gelinemiyor bir türlü.
Şimdi oto ekspertiz merkezleri çıktı mantar gibi. Bahsettiğiniz testleri yaptığını söyleyen güvenilir bir yer, ustaya baktırmaktan daha güvenilir olur.

Sonuçta imzalı mühürlü rapor veriyorlar.

@huh Bunda hemfikiriz.Kurumsallık her zaman iyidir bu gibi durumlarda.Lakin Kompresyon testini talep etmezseniz hiç bakmayan ekspertiz merkezleri var.Bazende bunun için extra ücret isteniyor diye alıcı vaz geçiyor ama motor sağlığını öğrenmekten mahrum kalıyoruz farkında değiliz.

Mantar gibi çıktı derken kastım buydu.

Bunlarda da uyduruk yerler vardır. Güvenilir bir yer olması lazım.

Bu arada kompresör testini de vesile ile öğrenmiş oldum. Ne olduğuna internetten bakıp öğrenicem.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri