volcanoos

Katılımcı Üye
fluke-logo_0.png

Fluke Fiyat Listesi 2010

Fluke 376 pensampermetre cok güzel tasarlanmış yeni ölçü aleti almayı planlayan herkese tavsiye ederim.

Belki dünyanın en kaliteli ölçü aleti üreticisi FLUKE ..

Fluke 170 series (175-177-179)
Üzerine Ölçü aleti tanımam. (Voltmetre,OHM,)
Değeri True olarak gösterir.

arkadaşlar FLUKE 810 marka vibrasyon ölçüm cihazı hakkında bilgisi olan var mı? Bu cihazdan satın almayı düşünüyoruz ama kararsız kaldık.

arkadaşlar FLUKE 810 marka vibrasyon ölçüm cihazı hakkında bilgisi olan var mı? Bu cihazdan satın almayı düşünüyoruz ama kararsız kaldık.

Yeni ve gelişmiş bir ürün. (Tabi tarihi not alın daha yenisi de çıkacaktır).Muadillerine göre genel anlamda daha ucuz. Bildiğiniz üzere bu katagorideki cihazlar 15-20 bin dolarlara kadar çıkmaktadır. En güzel özelliği yüzlerce oluşturulan monoblok yada akuple sistemi tasarlayıp kaydediyorsun. Ve bu kayıtları aynı noktalardan tekrar ölçerek o noktalardaki trendi görebiliyorsun. Bu özellik gerçekten çok kullanışlı bir kestirimci bakıma örnektir. Üç eksenli akselometre ile tek eksenliye göre ortalamayı daha doğru ve hızlı alıyorsun. Dengesizlik, gevseme, yanlış ayar ve yatak arızalarını ciddi biçimde dışarıdan tespit edebiliyorsun. Bana kalırsa bir fabrikanın muhakkak olması gereken kategorideki cihazlarında başı çekmeli diye düşünüyorum.

Belki dünyanın en kaliteli ölçü aleti üreticisi FLUKE ..

aslında Fluke ölçü aletleri çok kaliteli denebilirler. ama eksiklikleride yok değil.
ben 1997 yılından beri kalibrasyon üzerine çalışıyorum ve şimdiye kadar yüzlerce fluke cihazının kalibrasyonunu yaptım.
Kullandığımız kalibratörler ise Fluke 5500A ve Fluke 5700A dır.
özellikle pens ampermetrelerde çene ile kart arasındaki filmlerde çok sorun oluyor. Fluke ve NETES in birlikte düzenlediği bir seminerde Fluke türkiye müdürüde filmlerde böyle bir sıkıntı olduğunu ve üzerinde çalışıldığını söylemişti.
Ancak fluke cihazları çok kaliteli ama fiyat olarakta pahalı denebilir.

Arkadaslar ikinci el fluke 117 lazim acil.. satmak isteyen arkadaslar bana donebilirmi 05427217865

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Akım, gerilim, direnç, Inrush özelliği, True RMS ölçme hepsine eyvallah da bu işi profesyonel olarak yapıyorsan elinde bir analizör yada en azından bir powermetre de olmalı.

Arkadaşlar çalıştığım iş yerinde ölçü aletleri ile ilgili kullanma talimatı hazırlamam istendi.
Fluke 15B Plus, 107, 289, 754 ve 773 kullandığımız aletlerden bazıları.
Sizden ricam, Fluke hakkında Türkçe kullanım klavuzu nerden bulabilirim? Konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Saygılar, hepinize kolay gelsin..

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri