Floresanlarım sürekli bozuluyor

istavrit59

Üye
Merhaba,
Banyomda aynanın iki yanındaki floresanlar sürekli bozuluyor. Eve taşındığımda zaten bozuktu. Önce yenileriyle Osram markalarla değiştirdim. 1 ay içinde 1 tanesi bozuldu. Elektronik balastını değiştirdim. Bunserer Philips marka taktım. Bir süre sonra diğeri de bozuldu. Onunda balastını ve floresanını Philips ile değiştirdim. İkibaya yakın gitti. Sonra 1 ay içinde ikiside bozuldu.

Ben 'birde anahtarı kontrol edeyim' diyorum.
Kiranın yanında her ay floresan parası ödemekten bıktım :)
Ne yapmalıyım?

Not: Yaktığımda ilk 1-2 saniye floresanlarda hafif titreme oluyor. Dikkatlice bakıldığında görülebiliyor. Normal mi bilmiyorum.

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Banyoda nem olur rutubet olur balastlı armatür uygun olmaz kaldıki floresan sık açıp kapamaya gelmeyen bir ampuldür. Led ampul takın hem çoook uzun ömürlüdür, hem sık anahtarlamaya gelir hemde tasarruf etmenizi sağlar.

Merhaba,
Banyomda aynanın iki yanındaki floresanlar sürekli bozuluyor. Eve taşındığımda zaten bozuktu. Önce yenileriyle Osram markalarla değiştirdim. 1 ay içinde 1 tanesi bozuldu. Elektronik balastını değiştirdim. Bunserer Philips marka taktım. Bir süre sonra diğeri de bozuldu. Onunda balastını ve floresanını Philips ile değiştirdim. İkibaya yakın gitti. Sonra 1 ay içinde ikiside bozuldu.

Ben 'birde anahtarı kontrol edeyim' diyorum.
Kiranın yanında her ay floresan parası ödemekten bıktım :)
Ne yapmalıyım?

Not: Yaktığımda ilk 1-2 saniye floresanlarda hafif titreme oluyor. Dikkatlice bakıldığında görülebiliyor. Normal mi bilmiyorum.

elektronik balastan kaynaklı olabilir bu balastların sık açıp kabamaya gelmiyor led ampul dercih ederseniz daha iyi

Çok teşekkür ederim.

Son bir masrafla Led ampule geçiş yapacağım :)

Bir önceki evimide aynı yerde kiralamıştım. Orada hiç floresan sorunu yaşamamıştım. Ama orada floresanı yaktığımda otomatik havalandırma çalışıyordu. Belki bu sayede 4 yıl hiç sorun yaşamadım.

Allah herkese kendi evini nasip etsin!

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri