Floresan Lambaların Güç Tüketimini Nasıl Hesaplanır

hkns

Üye
Arkadaşlar floresan lambalarda yazan 38W ya da 18W ifadesi ile anlamam gereken balasta ile birliktemi 38 -18 W güç tükettiğidir yoksa balastın ayrıca sarfiyatı varmıdır Eğer varsa toplam sarfiyatları nekadar olur bu konuda yardımcı olabilirseniz teşekkür edrim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
yanlış hatırlamıyorsam 40 w floresan lambanın toplam gücünü yaklaşık 50 w ölçmüştüm.

hocam en mantıklısı dijital bir sayaç bağlayıp kendinin ölçümünü yapman ama ben bir kaç ölçüm yapmıştım yararı olursa vereyim. mekanik yada elektronik olmasıda çok farkettiriyor.
bunlar bizzat kendimin ölçtüğü değerlerdir
2x36 watt mekanik balastlı olursa kurulu gücü 72 watt olduğu halde ortalama 86watt/h enerji tüketiyor.
2x36 watt elektronik balastlı olursa kurulu güç yine 72 watt ve hemen hemen 72 watt/h enerji tüketiyor
umarım faydası olmuştur iyi çalışmalar .

genelde üzerinde yazan güç onun tükettiği güçtür örneğin 18 watlık floresanı düşünürsek bunun tüketimi yaklaşık olarak 18 wattır

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri