Floresan 13W Acil Yardım.

asanusta

Üye
İyi akşamlar..
MINI T5 13W mavi floresan aldım arkadaşlar.
Elimde balast ve starterlerim mevcut.
ELİMDEKİ:
Balastlar(20 W,40 W...) Starterler 1. (F4W....65W,F80W CF18W...36W)
2. (4...80W 220-240W)
Acaba 13W floresanıma kaç W balast ve starter kullanabilirim ?
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.:confused:

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
13 w a 13 w balast olur starter de 4.65 w olabilir...elindeki balast 20 w ise lamba yanar ama ne gibi sakıncası olur veya olmaz bilemiorum...

20 w balast
4...80W starter bağladım ama hala denemedim acaba bi sakıncası olurmu ?

voltaj ve amper değerlerinde bir anormallik yoksa wat ın yüksek olması nın sakıncası yoktur 1-(hız sınırı 120 km 130 çıkmaya çalışmak sakıncalı voltaj
2-(taşıma kapasitesi 3 ton aldığın yük 2 ton sakıncası yok wat
3-(15 km hızla giden arabadan atlarsın 100 km hızla gidenden atlarsan uf olursun amper
yani amper voltajın düşüklüğü veya yüksekliği sorun yaratır amperin düşüklüğü ve yüksekliği sorun yaratır ama wat mevcut değerin altında yüklersen herhangi sakıncası yok fazlası zarar (dahada önemlisi sanırım sen balansla trafoyu karıştırıyorsun gibime geldi balans devreye seri olarak bağlanıyor

floresan 13W MINI T5
balast 20W 220V 50Hz
Starter 4..80W 220-240W
3 sene elektrik-elektronik okudum ama hala öğrenemedim Wattları.
ama bağlantıda hiç bir sorun yok sadece malzemelerde tereddütüm var.
hepsini bağlı bağlatılarda doğru zaten daha önceden çalışan şemayı bozmadan yaptım ama.
Bu elemanlar ile enerji verdiğimde floresanda zarar olur mu patlama falan yanma vb. yada çalışırmı ?

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri