Firinin Termostat isigi yanmama ve isitmamasi

Kuzey41

Üye
Firinin Termostat isigi yanmiyor ve isitmiyor fan çalışıyor ne olabilir Yardımınız gerek hocam

Ekli dosyalar

• 16062910913921596448961.jpg
    16062910913921596448961.jpg
    172.5 KB · Görüntüleme: 33
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Büyük ihtimal termostat çalışmıyor, bozulmuş. Sesiz ortamda kulağınla termostatı ayar düğmesini sağa sola en sona kadar çevirin, tık tık diye termostat kontaklarının açılıp kapanma sesini duyabilecek misiniz ?

Büyük ihtimal termostat çalışmıyor, bozulmuş. Sesiz ortamda kulağınla termostatı ayar düğmesini sağa sola en sona kadar çevirin, tık tık diye termostat kontaklarının açılıp kapanma sesini duyabilecek misiniz ?
Tık tık sesini duyuyorum hocam

O zaman , termostadın min-max ayarlarında fırını çalıştırmayı deneyiniz. Gözleminizi yazınız.
Hocam dediginiz gibi yaptım aynı sorun devam ediyor fırın ışığı yanıyor fan çalışıyor sadece termostat ışığı ve sıcaklık yok

Elektrik bilginiz/pratiğiniz bilmiyorum. Örneğin termostatı söküp digital avometre ile kontaklarının çalışıp çalışmadığını ölçebilir misiniz? Bu başlık altındaki konuları inceleyiniz. Yada yetkili/özel servis/usta dan yardım almalısınız ?

Teşekkürler hocam fırının resmini de yuklemistim bakmismiydiniz hocam

fırında rezistans sigortası varsa kontrol edin.

fırında rezistans sigortası varsa kontrol edin.
Fırının içinde sigorta oolabilir bu atmış olabilir birde termostadın giriş kablosu da yanmış olabilir rezistanslar çok akım çeker kablo soketi sıkı bir şekilde takılmadıysa çabuk yanar kablo ve elektrik geçirmez elektrik bilginiz yoksa yetkili birine yaptırın elektrik bilginiz varsa dediğim yerleri kontrol edin

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri