Fimer t302 hakkında

elmek1985

Üye
herkese selamın aleyküm elimde fimer t302 inverter kaynak makinası ver dc çevrildikten sonraki mosfetler yanmış ve kondasatörler şişmiş mosfetler fgl40n120and bunlar kısa devre ve bunları süren kısımdaki cam diyotlar resimde işaretlenmiş olan diyotlarda kısa devre aceba diyotlar nedir bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• ömerkaynak.png
    ömerkaynak.png
    2.3 MB · Görüntüleme: 18
@elmek1985 kardeş, biliyordum ama unuttum hafızam- aklım artık bana eskisi gibi hizmet etmiyor, zener değil 12 volt olması lazım ama adını bir türlü hatırlayamıyorum

@elmek1985 kardeş, biliyordum ama unuttum hafızam- aklım artık bana eskisi gibi hizmet etmiyor, zener değil 12 volt olması lazım ama adını bir türlü hatırlayamıyorum
usta sen formda daha önce boyle bir olaya cevap verdin yardımcı olmak için bu fımer t302 trifaze kople kartın fotosunu atayımmı

15v zener ama sırt sırta bağlanması lazım.genelde 18 volt takarlar. Adam kaç voltla sürüyor bilmiyorsak 18v kullanin. Ya da driver transistorlerinde voltaj ölcun.once
Hocam tvs demek istiyorsun herhalde. Tvs de kullanılıyor ama cam tvs bilmiyorum.
IMG_20210105_011649.jpg

Son düzenleme:
15v zener ama sırt sırta bağlanması lazım.genelde 18 volt takarlar. Adam kaç voltla sürüyor bilmiyorsak 18v kullanin. Ya da driver transistorlerinde voltaj ölcun.once

Hocam tvs demek istiyorsun herhalde. Tvs de kullanılıyor ama cam tvs bilmiyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 70642
abi driver tranzistörlere gelen voltaj 13 volt şimdi kaç volt diot kullanmam gerekiyo ve zenermı

Ekli dosyalar

• ömer 22.png
    ömer 22.png
    2.3 MB · Görüntüleme: 6
12v kullanamayacagin belli oldu. 15v kullanabilirsin. Zener ama sırt sırta

çok teşekkür ediyorum cihazı çalıştırdık yardımlarınız için daha önce hep arızalı parçaları ölçüp arızalıların yenisine yenisiyle değiştirip takardım ve bir arıza çıkardı ama hiç bu metotlar aklıma gelmedi demekki elektronikçi sadece arızalı parçayı bulmak değil methot ve model koymakmış gerek lambayla denemek gerekse sizlerin yanı ustaların metotlarıyla bilgileriyle oluyo emeğinize ve bilgilerinize sağlık bu platforma ve emeği geçenlerden allah razı olsun

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri