Film tavsiyeleri ( izlediğimiz , beğendiğimiz yada tavsiye edeceğimiz filmler )

Duygusal film cok izlemesemde "ilk 50 opucuk" filmini tavsiye ediyorum

MOON Ayda maden çıkaran bir astronoton hayatını anlatıyor tavsiye ederim.

@serkan_48 Güzel bir konu açmışsınız. Yabancı seri filmlerde genelde Marvell' in filmleri animasyonda ise Pixar' ın filmlerini hep taktir etmişimdir. Diğer yapımcılarında muhakkak harkulade filmleri olmuştur. Beğendiğim, tavsiye edebileceğim, aile ile beraberde izlenebilecek filmleri aklıma geldiği kadarı ile listelemem gerekirse;
YERLİLERDE
- Yeşilçam klasiklerini hiç bahsetmiyorum hemen hemen hepsi hâlâ izlenmeye değer yapıtlar ki özellikle (Kemal SUNAL, Ali ŞEN, Şener ŞEN, Zeki ALASYA, Metin AKPINAR, Adile NAŞİT, Münir ÖZKUL, Tarık AKAN, Halit AKÇATEPE, Ayşen GRUDA, Hulusi KENTMEN, Sadri ALIŞIK, İlyas SALMAN(siyasi görüşleri yüzünden her ne kadar sevmesemde), Türkan ŞORAY, Kadir İNANIR, Kartal TİBET, Dinçer ÇEKMEZ, Rüştü ASYALI, Öztürk SERENGİL, Tarık AKAN oyuncularının filmleri her zaman gönüllerde yeri ayrıdır ve izlenmeye de devam etmektedir.
- Anadolu Kartalları
- Mucize
- Av Mevsimi
- Düğün Dernek 1 - 2
- Kabadayı
- Yusuf Yusuf
- Çakallarla Dans Serisi
- Ata Demirer Tek Kişil Dev Kadro (her ne kadar stand up gösterisi olsa da belden aşağı vurmadan insanları güldürebilen nadir kişiliklerden biri)
- Aylavyu
- Berlin Kaplanı
- Bizum Hoca
- Deliha
- Devrim Arabaları
- Eşkiya
- Eyvah Eyvah 1 - 2
- Hükümet Kadın 1 - 2
- New Yorkta Beş Minare
- Güneşi Gördüm
- İncir Reçeli 1 - 2
- Osmanlı Cumhuriyeti
- Vizontele
- Vizontele Tuba

YABANCILARDA
- V For Vendetta
- Müzede Bir Gece 1 - 2
- Babamın Penguenleri
- Zor Saatler
- 2012 Dünyanın Sonu
- Asterix Ve Oburiks Serisi
- Ben Efsaneyim (2007 Yapımı Will Smith' in filmidir)
- Ben Robot
- Benim Adım Khan (asperger sendromunu ele alan hintli Shahrukh Khan' ın filmidir)
- Bruce Lee Serisi
- Çelik Yumruklar
- Demir Adam Serisi
- Yenilmezler
- Kaptan Amerika Kış Askeri
- Kaptan Amerika İlk Yenilmez
- Karınca Adam
- Örümcek Adam Serisi
- Thor
- Deadpool (Genel olarak baştan sona argo içeriği mevcut)
- Karayip Korsanları Serisi
- Keskin Nişancı
- Kutup Macerası
- Maske 1 - 2 (Çocukluğumun çizgi ve sinema komedi filmleridir)
- Maskeli Süvari (Johnny Depp filmidir)
- Efsane Adam Burt Munro (Motorsiklet severlerin beğeneceği bir film)
- Hancock (Will Smith' in filmidir)
- Hayalet Sürücü 1 - 2 (2.si ilki kadar hoşuma gitmese de yinede güzel bir film)
- Hansel ve Gretel Cadı Avcıları (Havuzlu bir sahne haricinde cinsel içerik yok)
- Hayalet Gemi (Bir sahne haricinde cinsel içerik yok, zaten film korku ve gerilim içerikli)
- Hellboy 1 - 2
- Hızlı Ve Öfkeli Serisi
- Jurasik Park Serisi
- Ip Man Serisi
- Ninja Kaplumbağalar
- Ninjanın İntikamı
- Pers Prensi Zamanın Kumları
- Polis Akademisi Serisi
- Predators
- Rambo Serisi
- Sahara
- San Andras
- Siyah Giyen Adamlar (Will Smith' in Oynadığı Seri Filmlerden)
- Son Cadı Avcısı
- Taxi Serisi
- Terminatör Serisi
- The Karate Kid
- Titanik (Aynı şekilde diğerleri gibi bir sahne haricinde başka bir cinsel içeriği yoktur)
- Britannic
- Umudunu Kaybetme (Will Smith' in kendi oğlu ile çektiği başarılı filmlerden biri)
- Vahşi Vahşi Batı (Will Smith' in diğer filmlerinden)
- Yarının Sınırında
- Yasak Bolge 9 (District 9 2009 yapımı bir bilim kurgu filmi)
- Zehirli Element - Pu-239
- Zor Saatler
- Piyanist
- Zombieland (2009 yapımı mizahi bir bakış açısı ile zombi filmi)
- Resident Evil Serisi
- Dünya Yeni Bir Başlangıç (Will Smith' in kendi oğlu ile çektiği diğer bir filmi)
- Gravity (Yer Çekimi)

ANİMASYONLARDA
Animasyon (Her animasyon yapımını izlemediğim gibi mizahı başarılı, hitap ettiği izleyici kitlesi geniş olan yapımları paylaşıyorum)
- Çılgın Hırsız 1 - 2 (Başarılı bir yapım, favorim)
- 6 Süper Kahraman (dram içerir)
- Madagaskar Penguenleri (Rico karakteri favorim)
- Wall-E (2008 yapımı güzel bir film ayrıca filmi beğenenler için oyunu da mevcut)
- Miniscule (Çizgi film tadında, gerçek hayatla animasyon hayvan karakterlerinin farklı bir seslendirme ile ele alındığı kısa bölümlerden oluşmaktadır)
- Oggy (Çizgi film tadında kısa bölümlerden oluşan yapımlardır. Özellikle sivrisinek karakterleri başlı başına bir komedidir)
- Scooby Doo 1 - 2 (Çizgi filmlerini sevenler için çekilmiş 2 sinema filmidir)
- Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 1 - 2 (2.filmde dram içerir)
- Madagaskar Serisi
- Buz Devri Serisi
- Shrek Serisi
- Evliya Çelebi Ve Ölümsüzlük Suyu (Türk yapımı olarak tarihi karakterleri işleyen izlenebilir bir film)
- Turbo
- Arabalar 1 - 2
- Uçaklar
- Oyun Bozan Ralph (Ateri severlere özel, Ralph karakterini işleyen başarılı bir yapım)
- Sevimli Canavarlar Üniversitesi
- Otel Transilvanya 1 - 2
- Mega Zeka
- Baykuş Krallığı Efsanesi
- Kutup Ekspresi
- Neşeli Ayaklar 1 - 2
- Red Kit Batıya Hücum
- 9 (Dokuz Bilim Kurgu - Fantazi Tarzındadır)
- Rango (Johnny Depp' in canlandırdığı bukalemun karakteri ile bir aile filmidir)
- Oyuncak Hikayesi Serisi
- Acemi Gladyatör
- Fırıldak Ailesi (Henüz izlemedim ama fragmanından ve oyuncu kadrosundan beğeneciğimi düşündüğüm bir film. En güzel yanı ise animasyonuylada, mizahıylada Türk yapımı)

BELGESELLERDE
- Mythbusters
- Nasıl Yapılır
- Araba Yabana Karşı
- Mühendislik Harikaları
- İnsan Doğaya Karşı

Not: Genel olarak paylaştığım filmlerde (3 tanesi hariç) alenen açık saçık bir sahne yoktur.
* Film ismi Turuncu olanlar, ufak tefek cinsellik, argo vb içeriğe sahip yada çağrışım yapan sahneler içermektedir. Lakin halihazırda her hafta yayında olan dizilerimiz kadar cinsellik ve olumsuz davranışlar içermemektedir. Dolayısı ile ailenizle çoluk çocuk, kolu komşu dizi ve evlendirme programlarını
rahat izleyebiliyorsanız hiç düşünmeden bunlarıda da rahatlıkla izleyin. Ama biz tarihi dizilerimiz, bilgi yarışmaları vs haricinde bir şey izlemiyoruz, hepsi alenen uygunsuz içerik derseniz bu renk başlıktaki filmleri izlemeyin yada tek izleyin.
* Kırmızı olanlar ise aile veya toplum içerisinde izlenmeye uygun olmayan içeriğe sahip filmlerdir.( En azından benim düşüncem budur yine izlemek isteyen izleyebilir)

Yine unuttuğum hoşuma giden yapımlar olursa eklerim. Yukarıda ismini verdiklerim, izleyipte beğendiğim, başkalarına da önerebileceğim arşivimdeki filmlerdendir. Hemen hemen hepsi aile ile izlenebilecek tarzda yapımlar olup aralarında bir kaç tanesi uygunsuz (küfür, cinsellik vb.) içerik barındırmaktadır. Onları da işaretledim, yetinmeyip detayını yanına belirttim. Umarım film severlere faydalı bir paylaşım olmuştur :)

Son düzenleme:
Bilimkurgu sevenlere The Martian(Marslı) filmini önerebilirim.Matt Damon çok iyi bir oyunculuk performansı sergilemiş yine.

Apocalypto filmi çok geçti kısa bir fragman ekleyeyim.

Gerilim dram tarzında muhteşem bir film. IMDB notu 10/7.8 izlemeyenler için mutlaka izlemelerini tavsiye ederim.

Maya uygarlığında huzur ve barış dolu bir kabile, Tanrılarına kurban etmek üzere köle arayan savaşçılar tarafından vahşi bir saldırıya uğrarlar. Jaguar Paw, hamile karısını ve oğlunu saklar. Sonrada savaşa devam eder. Bir tutulma, onun yaşamını kurbanlarınkinden ayırır. Artık hayatta kalma savaşı vermek ve ailesini kurtarmak zorundadır. Mel Gibson, Cesur Yürek benzeri bir başka kahramanlık hikayesinde çarpıcı bir bir biçimde gözler önünde. Oscarlı yönetmen, Mayalar’dan kalanları perde ile aktarıyor bizlere.

Apokalipto-1283720672.jpg

Devlet düşmanı, esaretin bedeli, kapıda ki düşman, adalet, mandira filozofu, labirent, son kale, beyaz tanrı, ajan salt, sherlock holmes serisi, riddick, wanteed, taken (96 saat).

Sent from my SM-T230 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Star Trek Next Generation, Spider-Men ( Sam Raimi 3'lemesi... ) The Grudge 1-2-3 The Ring 1-2 Japon versiyon olabilir...

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri