Fikir verecek varmı?

Kesal019

Üye
Herkeze hayırlı isler dilerim
Abiler Bir devre yapmak istyorum bir sayicı olsun bir tanede sensör bu sensör her 50 adet ürün geldiginde valf'e enerji versin istyorum nasıl yaparımm?? (50 100 150 200) ve sayıcı istege göre ayarlana bilsin de istyorum nasıl bir devre kurabilirim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Çesıtlı markalarda üretilmiş sayıcılar var. Sensörle saydırıp set ettiğin degerde cıkıs verıp, tekrar kendini resetlemesinide ayarlarsan sorununuzu çözersiniz. Kendınız bunu yapmak ıstersenız set ayarlı kontak çıkışlı devre yapmanız gerekir.

Çesıtlı markalarda üretilmiş sayıcılar var. Sensörle saydırıp set ettiğin degerde cıkıs verıp, tekrar kendini resetlemesinide ayarlarsan sorununuzu çözersiniz. Kendınız bunu yapmak ıstersenız set ayarlı kontak çıkışlı devre yapmanız gerekir.
Zeybek hocam makina üzerinde devre var fakat sayıcı saymıyordu dün baya uğraştım parametreler vs baya karışik uğraşlarım sonunda saymaya başladı fakat o atlamayı yapmadı ( valf ) enerji vermedi yarın atarım şeklini türkçe değil anlamadım birşey.. bahsettiğiniz sıfırlamayı yapmıyor 20say sıfırla olarak konumluyorsun sonsuz sayıyor

Pic ile yapılabilir.

Resim ekleme özeligi kaldılmış

PDF varsa sayfaya yükle bakalım parametrelere ingilizce ise( türkçede olabilir:D)....Bunun için yeniden devre yapmaya gerek yok zaten anlattığın özelliklere sahip hazır sayıcılar mevcut.set değerini 50 ye ayarla her 50 sayımda bir reset et diyebilrisin sayıcıya

Devre bu
20171201_094954.jpg
20171201_094959.jpg

PDF varsa sayfaya yükle bakalım parametrelere ingilizce ise( türkçede olabilir:D)....Bunun için yeniden devre yapmaya gerek yok zaten anlattığın özelliklere sahip hazır sayıcılar mevcut.set değerini 50 ye ayarla her 50 sayımda bir reset et diyebilrisin sayıcıya
371 olan kısım sayıyordu kurcalarken o özelligide yok oldu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Enda bayii ni aradım yardımcı oldular olay çözüldü Konu ile ilgilen arkadaşlara Teşekkür ederim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri