fiderler maksimum kaç kva olmalıdır.

criminal01

Üye
arkadaşlar merhaba ....fiderleri max kaç kva da yükleyebirz...ben yaklaşık 100 diye buldum ama 100 alınırsa trafodan çok fazla çıkış almak zorunda kalacağım...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Olayı tam anlamadım, niye bir fideri kaç kVA da yükleyebiliriz diye yola çıkıyoruz ki? Tüm elektirik sistemlerinde amaç yükü beslemektir. Dolayısıyla, hangi yük veya yüklerin olduğundan başlamalısın. Fider ona göre yapılanır ve teorik olarak bir fiderin çıkış gücünü sonsuz alabilirsin.

fiderleri kac KVA ile yükleme
1. kesicinin nominal gerilimi ve kesme akımı
2. akım trafo oranına
3. fider çıkış kablo yada hat kesiti
4. sistem gücü
bunlara bağlıdır. İndiri bir trafo merkezinde yani 154/34.5kV merkezdeki bir dagıtım fiderini 30MW'a kadar yükleyebiliriz. Tabi kesici 1250A , akım trafosu 600/5 olursa.

teşekkür ederim arkadaşlar şu an bir dağıtım projesi hazırlıyoruz ve hocamız bize max 100 KVA civarında alınmasını tavsiye etti.Gücü artırırsak kablo kesiti veya sayısı artacak, artırmassak (1600 KVA lık trafodan 16 çıkış alınması gerekiyor) fider sayısı yeterli olmuyr..ne bu tezatlık anlamadım gitti...sanırım fazladan 1 trafo daha koymak çözüm olabilir...

projenin tüm detayını yazarsan daha fazla yardımcı olunabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri