Fiat uno arka sis istemsiz yanması

Merhaba arkadaşlar aracımda şu şekilde bir sorunum oluştu yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Bir kaç gündür sol sinyal verdiğim zaman bazen çalışmıyor,bazen çalışıyor,bazen bir tuhaf olması gerekenden hızlı yada yavaş çalışıyor.Ayrıca bugün iyice abarttı, sol sinyal verince göstergede arka sis lambasıda eş zamanlı yanmaya başladı.Son olarak akşam park ederken geri vitese taktım,yine göstergede arka sis lambası yandı.o bir özellik demeyin 23 yıllık fiat unoda böyle bir özellik yok😎.Belliki bir kısa devre birşey var.Değerli fikirlerinizi bekliyorum.

şase sorunu olabilir. akünün eksi (-) ucuna 3 - 4 metre boyunda bir kablo bağlayın kablonun diğer ucunu sol sinyalin şase ucuna bağlayıp deneyin.

Merhaba arkadaşlar aracımda şu şekilde bir sorunum oluştu yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Bir kaç gündür sol sinyal verdiğim zaman bazen çalışmıyor,bazen çalışıyor,bazen bir tuhaf olması gerekenden hızlı yada yavaş çalışıyor.Ayrıca bugün iyice abarttı, sol sinyal verince göstergede arka sis lambasıda eş zamanlı yanmaya başladı.Son olarak akşam park ederken geri vitese taktım,yine göstergede arka sis lambası yandı.o bir özellik demeyin 23 yıllık fiat unoda böyle bir özellik yok😎.Belliki bir kısa devre birşey var.Değerli fikirlerinizi bekliyorum.
Sinyal kolu arızalı muhtemelen (kontaklar zamanla aşınıp normalde yapmaması gereken işler yapar ya da işlevini görmez)ayrıca sinyal rölesinin kontrolü gerekebilir.Bildiğiniz gibi aracın aydınlatma ve sinyal lambalarının düzgün çalışmaması araç muayenesinde ağır kusur,kolay gelsin.

Vermiş olduğunuz fikirler ışığında problemi çözdüm.Sol arka stopa giren ana soketin içi oksitlenmiş ve birbirine temas eder duruma gelmiş.Soketi ve stoptaki karşılığını minik bir çakı ile kaziyarak temizledim ve sorun ortadan kalktı.Yardımcı olan ve değerli fikirlerini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürler..

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri