Fiş Takıp Çıkarmayı Çözmek

kart satışı veya makina satışı nasıl olacak ?

çözüm

siğorta normal , nötr keseli siğortalar
prizli fişli anahtarlı veya fişli
amper ? tipi v gibi özellikler !!!

kapatmayı unuturum diyorsanız zamanlı olabilir .
( devre veya hazır sistem )

Ekli dosyayı görüntüle 55691

Anahtarlı fişlerin anahtar kontakları çok dandik oluyor(Tüm markalar!). Kesinlikle tavsiye etmem !

Adamlar dokunmatik çamaşır makinesi yapmışlar da dokunmatik ekrandan işlem yapılmaya başladığında kart beslemesini devreye sokacak bir program yazamamışlar mı kontrol kartına?
Yani şöyle olabilirdi;

Ekrana dokunulmadığı sürece kart beslemesine giden 220VAC röle aracılığıyla bir tür ışığa gitsin (Atıyorum uyku modu yazsın ışığın altında veya üstünde)

Dokunmatik ekranda işlem yapılmaya başladığında röle konum değiştirip kartı beslemeye başlasın. Program seçildiğinde yıkama, sıkma artık hangi işlemler bitene kadar kartı beslemeye devam etsin. Yıkama programı bittiğinde 3-5 dk sonra dokunmatik ekrana dokunulmazsa tekrar röle konum değiştirip uyku modu yazan ışığı yaksın. Böyle bir şey yapabilirlerdi herhalde.

Servisin işgüzarlığı benim çamaşır makinasının açma kapama tuşu arada sırada sıkıntı çıkardığından yaklaşık bir yıldır sürekli açık bir sorun çıkmadı. Üretici bunların önlemini almıştır. Ayrıca 30 cm anahtarlı gurup priz görseli bozacağı için istenmedi. Arkaplan 'ın gösterdiği özellikle v otomatın yanındaki anahtarlı prizi beğendim çevremde araştırayım bulabilirlirsem kullanayım.

Arkaplan çözümlerin çok güzel teşekkür ederim
tapatalk_1563487922227.jpeg

Servisin işgüzarlığı benim çamaşır makinasının açma kapama tuşu arada sırada sıkıntı çıkardığından yaklaşık bir yıldır sürekli açık bir sorun çıkmadı. Üretici bunların önlemini almıştır. Ayrıca 30 cm anahtarlı gurup priz görseli bozacağı için istenmedi. Arkaplan 'ın gösterdiği özellikle v otomatın yanındaki anahtarlı prizi beğendim çevremde araştırayım bulabilirlirsem kullanayım.
Aynı fikirdeyim kardeşim fakat şuna bir bak.

Kralkobra kardeşim tartışmasız son noktayı koymuş.Kesinlikle çok haklı.Demiş ki,

'' Anahtarlı fişlerin anahtar kontakları çok dandik oluyor(Tüm markalar!). Kesinlikle tavsiye etmem !''

En doğru karar fişi tak çıkar yapmak olduğunu düşünüyorum.

Emeği geçen tüm kardeşlerime çok teşekkür ederim, Allah razı olsun sizden.

Kralkobra kardeşim bunun kontakları nasıldır güvenli iş yapabilir mi?

Bu zaman saatli prizde de çekmeli tırnak yok çalışıp durmasını nasıl ayarlarız?
Screenshot_2019-07-18-04-11-31-724_com.facebook.lite.jpeg

Bu tür dokunmatik sistemler stand-by durumunda çok az akım kullanır, servis iş güzarlık yapmış kitapçığa baş vurabilirsiniz, sizin bileceğiniz iş tabi ... ben olsam ekstra masraf yapmazdım aksi kitapçıkta belirtilmemişse standart şekilde kullanırdım sorun olduğunda da zaten garantili ürün, ona rağmen fabrika-üretici sıkıntı çıkarırsa bunu açık açık belirtmeleri gerekir servisin 2 dudağına bırakmamalı kanıtım belgem elimin altında olurdu.

Akım koruyuculu priz takılabilir gönlünüzü rahat ettirmek isterseniz, makinenin içinde de aynı varistör var neitcede, cihazı açmaktansa bundaki atan varistörü ya tamir ettirir veya yenisini alırsınız. Evimdeki 2012 model 82 ekran led tv de dokunmatik tuşlu ve fişinde de akım koruyucu priz bulunmakta.

Not: TV modeli düzeltilmiştir.

Son düzenleme:
Arkaplan çözümlerin çok güzel teşekkür ederim Ekli dosyayı görüntüle 55705

Aynı fikirdeyim kardeşim fakat şuna bir bak.

Kralkobra kardeşim tartışmasız son noktayı koymuş.Kesinlikle çok haklı.Demiş ki,

'' Anahtarlı fişlerin anahtar kontakları çok dandik oluyor(Tüm markalar!). Kesinlikle tavsiye etmem !''

En doğru karar fişi tak çıkar yapmak olduğunu düşünüyorum.

Emeği geçen tüm kardeşlerime çok teşekkür ederim, Allah razı olsun sizden.

Kralkobra kardeşim bunun kontakları nasıldır güvenli iş yapabilir mi?

Bu zaman saatli prizde de çekmeli tırnak yok çalışıp durmasını nasıl ayarlarız? Ekli dosyayı görüntüle 55706

sn @by lent durumu açıklasa da , ne yapsanız servisin kucağındasınız ( bir bakıma ? ) kendinizi elektrikli ürünleri garanti altına almak istiyoruz . çünkü burası TÜRKİYE ( her olayda geçerli )

bu durumu ( extra ürünü korumak ) niye istiyoruz !!!
hakkını arayıp ispat etmek zor !!! ispat etseniz bile uğraşıp durup ve stres yaşamak istemiyoruz .
sonrası dava açılacak vs gibi .

çeşitli versiyonlar olacak . ( koruma durumları )
öncelikle özür dilerim . kısmen yanlış bilği için diyelim .

anahtar tipi çözümler verdim için .
koruma vermedim .
çözüm şöyle alğılandı ( konu sahibi yönlendirilmesi ile )
konu : ben cihazı enerjide tutmak istemiyorum . ( cihaz çalışmadığı zaman )
ya cihaz çalışırken koruma ?

kolay gelsin . sağlıcakla kalın .

Priz öncesi duvara sigorta ve sigorta muhafazası montajı en garantili en uygun çözümdür. Başka arayışlara girmeye gerek yok.(Tek fiş / tek priz)
İyi güzel diyorsun abim de mutfaktaysa hatta tezgah altındaysa makine, sigorta kutusunun yeri neresi olacak kozmetik olarak nasıl gorunecegini de hesaba katin lütfen. Hani olmaz da onlar kadar yapamayız hatta yengemin gözünden bakmaya çalışalım biraz da :);).

konu :
Arkadaşlar merhaba dokunmatik çamaşır makinesi için yeni aldığımızda servis makinenin işi bitince prizden çekin demişti ikide bir fişi çek tak yapmak yerine buna pratik ve güvenli nasıl bir çözüm bulabilirim?

servis doğru yanlış cevap vermiş tartışılır .
bizler ürün alırken daha bozulursa ne yaparız derdindeyiz . ( servisi varmı vs gibi ? )
stres yaşamak istemeyiz kendi önlemlerimizi almak isteriz .

konu sahibi önlem istiyor ,
kararı konu sahibi kendisi verecek ?
diğer konumlar ? priz nerede vs gibi diğer durumlar , ( net bilğiler olmadığınıdan varsayımlar yapıyoruz )
1 - cihaz çalışmadığı zaman ( anahtarlama sistem )
2 - cihaz çalıştığı zaman ( ileri teknoloji diyebiliriz )

diğer
3 - cihaz çamaşır makinesi çalıştığı zaman diyoruz biraz daha kafa karıştırayım .
başka cihazlar yokmu ? korunacak .

konuya , ne gözle baktığımıza bağlı ?
çeşitli bir çok alternatif çözüm bulunabilir .

Olaya sadece standby tüketim olarak bakmamak lazım acil durumlar için hemen müdahale edilip enerjiyi kesebilmek önemli. Bazen ikisi bir arada olmuyor ya işlevsellik ya görsellik. Tercih, teknik ve işlevsellikten yana olamlı.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri