Ferrolli kombi f24d modelindesu alma sorunu

ferrolli f24d kombimim ana su şebekesni kapattığım halde basınç sensörü sürekli yükseliyor 4 saatte 0,4 oranında oluyor değişiyor ama basınç saati sürekli yükseliyor ana Şebeke kapalı fakat neden yükseliyor anlayamadım fikri olan varsa yazabilirmi

kombi kapalıyken yükseliyorsa su doldurma musluğu ya da plaka eşanjör. açıkken yükseliyorsa genleşme tankı sebep oluyor olabilir.

vanalar kapalı su gitme şansı yok , petekler kapalı ama yinede yükseliyor kombi açık enerji var

vana tam kapatmıyor olabilir. su gelişi olmadan su yükselmesi olmaz.

ferrolli f24d kombimim ana su şebekesni kapattığım halde basınç sensörü sürekli yükseliyor 4 saatte 0,4 oranında oluyor değişiyor ama basınç saati sürekli yükseliyor ana şebeke kapalı fakat neden yükseliyor anlayamadım fikri olan varsa yazabilirmi

diğer bir durum ana vana sonrası depo tarzı su kullanımı iç şebekeye bağlantı vardır .
test ana vana kapatılmış durumda musluktan soğuk ve sıcak su akma durumu var mı ?

vana tam kapatmıyor olabilir. su gelişi olmadan su yükselmesi olmaz. ( alıntı )
test ana vana kapatılmış durumda musluktan soğuk ve sıcak su akma durumu var mı ?

sıcak su akmıyor musluk devamlı açık , soğuk su girişi vanası kapalı , iç kısma su girmesi ihtimali yok . birtek genleşme tankının içinde su varsa geri besleme ile yapma ihtimali varmı diye aklıma geliyor. su devamlı yükseldi ve suyu peteklerden 1 olacak şekilde düşürdüm şu ana dek şu anda beklemedeyim takip ediyorum
diğer bir durum ana vana sonrası depo tarzı su kullanımı iç şebekeye bağlantı vardır .

vana tam kapatmıyor olabilir. su gelişi olmadan su yükselmesi olmaz. ( alıntı )

sıcak su akmıyor musluk devamlı açık , soğuk su girişi vanası kapalı , iç kısma su girmesi ihtimali yok . birtek genleşme tankının içinde su varsa geri besleme ile yapma ihtimali varmı diye aklıma geliyor. su devamlı yükseldi ve suyu peteklerden 1 olacak şekilde düşürdüm şu ana dek şu anda beklemedeyim takip ediyorum

Kombiyi kapatın ? Durum
Ana şebeke kapalı
Soğuk su musluk akıyor mu ?
Tuvalet sifonu çekin .
Burada ki suyu boşaltın boş kalsın .
vanasını kapatmayın su dolma olacak mı?
Teste devam bu şekilde

Kombi alti sıcak ve soğuk kalorifer su girişi ve çıkışı vanaları varsa kapatın ayrı testler yapın.

Testler kısa süreli olmaması

Bu foto gibi vanalar kapatıp

20210606_161050.jpg

Kolay gelsin sağlıcakla

Son düzenleme:
cevap yazan herkese teşekkürler , sorunu bulduk . sorun soğuk su girişindeki su basma vanası su kaçırıyormuş. kombi öncesindeki soğuk su girişindeki su vanasını kapatmıştım fakat kombi sıcak su çıkışındaki boruya güneş enerjsindeki su bağlı idi ordaki su açma vanasıda arızalı imiş ve su kaçırıyormuş , su kombi sıcak su çıkışından ters yöne ilerleyerek arızalı olan vanadan geçip kombiye su basıyormuş ve bundan dolayıda arızayı tespit etmek zorlaşmış

cevap yazan herkese teşekkürler , sorunu bulduk . sorun soğuk su girişindeki su basma vanası su kaçırıyormuş. kombi öncesindeki soğuk su girişindeki su vanasını kapatmıştım fakat kombi sıcak su çıkışındaki boruya güneş enerjsindeki su bağlı idi ordaki su açma vanasıda arızalı imiş ve su kaçırıyormuş , su kombi sıcak su çıkışından ters yöne ilerleyerek arızalı olan vanadan geçip kombiye su basıyormuş ve bundan dolayıda arızayı tespit etmek zorlaşmış
depo tarzı su kullanımı iç şebekeye bağlantı vardır .

geçmiş olsun . sağlıcakla kalın .

Forum istatistikleri

Konular
128,121
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri