FBI, 9 Temmuz'da internetin fişini çekiyor

4 gün sonra internet kopabilir

FBI, 9 Temmuz'da internetin fişini çekiyor. Dünya genelinde hissedilecek bu kesinti neden yapılıyor?

Hacker'ların Windows'daki bir açık yoluyla dünya çapında 570.000'den fazla bilgisayara zararlı yazılım yüklediğinin ortaya çıkmasıyla birlikte FBI, 9 Temmuz'da internetin şalterlerini indiriyor; zira bu tarihte söz konusu virüs bu tarihte harekete geçeceğinden FBI DNS sunucularını kapatarak önlem almayı planlıyor.

DNSChanger ismini taşıyan virüsün yarattığı tehdit ortadan kalktığında kapatılan sunucular tekrar hizmete girecek.

Söz konusu virüs, kullanıcıların tarayıcılarını hacker'ların sahte sitelerine yönlendiriyor.

FBI, kullanıcılara güvenlik ortağı tarafından yönetilen dcwg.org web sitesini ziyaret ederek zararlıya sahip olup olmadıklarını kontrol etmelerini öneriyor.

Alıntı

9 temmuz türkiyede pazartesiye denk geliyo ben işte olucam benim için sorun olmaz...

ewet bende yayınladım...

Demek ki bu haber asılsızmış Çnkü Bugün9 temmuz :)

Dünyanın sonu yani kıyamet gününün,maya takvimine göre 2012 aralığında olacağı günlerce söyleniyordu.Bu olay gibi, o olay da tamamen kurmaca,fantazi imiş meğerse.Son haberlerle bunu yalanlayıp,maya şekillerinin yanlış olarak yorumlandığı bilgisi ayrıca da söylendi bildiğiniz gibi.İnsanlar bir şeyleri olur olmaz ortaya koyarak, hem reytingleri kendi çıkarlarına belli yerlerden topluyor,sonra da pardon! bir hata yapmışız diyerek tamamen yan çizebiliyorlar.Normal karşılamak lazım..

Son düzenleme:
Artık onların bu asılsız haberlerinealıştık benim korkum bir gün gerçek bir olaydan bahsedecekler bu sefer de biz inanmayacağız yalancı çoban hikayesine dönecek :)

yanlıs biliosunuz arkadsalar 9 emmuzda fbı fişi cekior ama haberin devamında kendi serverları ve iletişim agları uzerinde diye bi paragraf var yurtdısındaki haberlerin sonunda :D

yanlıs biliosunuz arkadsalar 9 emmuzda fbı fişi cekior ama haberin devamında kendi serverları ve iletişim agları uzerinde diye bi paragraf var yurtdısındaki haberlerin sonunda :D
İşte tam olarak sorun bu işte haberler bize sürekli eksik olarak gösteriliyor ve bu eksikler hep en püf noktalar oluyor bu durumda suç aslında biraz da bizim basınımızda diye düşünüyorum.
Saygılar.

İşte tam olarak sorun bu işte haberler bize sürekli eksik olarak gösteriliyor ve bu eksikler hep en püf noktalar oluyor bu durumda suç aslında biraz da bizim basınımızda diye düşünüyorum.
Saygılar.
üstad okuma alışkanlığımızdanda kaynaklanıo ya ac bi gazete oku bi kose yazısı oku düsüncen ne olursa olsun milliet oku hurriyet oku akit oku taraf oku zaman oku aydınlık gaztesi cumhuriyet oku gunde 1 yerine 12-13 farklı gazte okununca dogrusu cıkıo ben piyasadaki haberlerin yarısına itimat etmiyorum zaten ya buda oyle birsey...