fazlar arası

ika1986

Üye
arkadaşlar faz nötürle devresini tamamlıyor tamam sistem çalişiyor. peki bir ampülü 2 fazda çaliştırıyor pekı nasıl akış yönleri nasıl oluyor.

Aslında bunu anlayamamanın nedeni hala alternatif akımı hortumun içinden akan suya benzeten hocalardan kaynaklanıyor. :)

Alternatif akımda faz nötr arasına bağlanan yükün üzerinden akım ne tarafa doğru akar? Saniyede 50 kere fazdan nötr'e, saniyede 50 kere nötr den faza.

Faz faz arasına bağlanan yükte de durum şöyledir ; Saniyede 50 kere 1.fazdan 2. faza, saniyede 50 kere 2. fazdan 1. faza.

Sanırım kafanızda bişeyler oluşmuştur.

mmm ben daha iyi anladım galiba hocam

abuk subuk alakasız cevap vereceğinize işinize bakın seskaljin arkadaşım.bölüm yöneticisi arkadaşım yönetici kişinin adil ve tarafsız olması gerekir bu forumda bu tip mesajlara müsama gösterecekseniz forumun adını değiştirlerim ozaman. geçenler de de böyle bir durumla karşılaştım hadi bir şey demiyim dedim ama böyle kaliteli siteye böyle düzeysizlikler yakışmıyor.bizde teknikerlik bakımcılık yaptık meslek bölümüne tekniker yazıp ona buna laf atmanın alemi yok .

anlamadan bilmeden konuya dalma istersen. diplomamın fotokopisini gönderebilirim eğer isterseniz. güzel bir muhabbeti nerelere aldın götürdün. ayıp.

kalp kırdıysak affola niyetim bu değildi forumda hoşuma gitmeyen bazı davranışlar sergileyen arkadaşlar var soru soran insanları aşağılayan insanlar var normalde sakin birisiyim ama böyle durumlarda çabuk parlıyorum. tekrar ediyorum niyetim kimseyi kırmak değil,yanlış anlama olduysa affola

Ben sorunu anlayamadım. Şikayet ettiğiniz konu nedir?

Aslında bunu anlayamamanın nedeni hala alternatif akımı hortumun içinden akan suya benzeten hocalardan kaynaklanıyor. :)

Alternatif akımda faz nötr arasına bağlanan yükün üzerinden akım ne tarafa doğru akar? Saniyede 50 kere fazdan nötr'e, saniyede 50 kere nötr den faza.

Faz faz arasına bağlanan yükte de durum şöyledir ; Saniyede 50 kere 1.fazdan 2. faza, saniyede 50 kere 2. fazdan 1. faza.

Sanırım kafanızda bişeyler oluşmuştur.
y
SAYIN ALİ RIZA. saniyede faz ampül üzerinden nörtre 50 kere yanı hz geçiyor tamam.nötr fazamı akıyor saniyede 50 kere?bu durumda ikisi ampül üzerinde karşilaşmamı oluyor?

AC sinyal, negatif potansiyel, pozitif potansiyel durumlarını incelemenizi tavsiye ederim. Yoksa burda bişeyler yazsak ta havada kalacak.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri