Fazla Elektrik Faturası

sakarya18

Üye
Merhabalar
Yeni bir eve taşındık bir kaç ay önce,elektrik faturası 70-80 tl daha fazla geliyor,gündüzleri evde olmamamıza rağmen binada en çok elektrik faturası bize geliyor,saatimiz zaten elektronik sayaç...
Bunun sebebi ne olabilir sizce?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Eski faturalariniz duruyor mu?

Yeni eve tasinali ne kadar oldu?

Bunu acikliga kavusturmak icin bazi testler yapilmali. Kacak varmi v.s. ogrenmek icin.

Abonelik ücreti olabilir veya hattınızdan kaçak kullanıyorlardır.

Akıllı sayaç ise evde tüm elektrik malzemeleri prizden çıkartın sayaca bakın tüketim var mı

70 - 80 tl fatura mı kaldı ? bi buzdolabı çalışsa bu kadar yakar. başka hiç mi bişey kullanılmıyor ?

Bu kadar fark bir kac nedenden olabilir. Kacak kullanimdan vesayire suphelenmemek lazim. Once bir incelenmeli. Belki normaldir.

70-80 Tl geliyor dememiş 70-80 Tl daha fazla geliyor demiş..Sayaç arızalı olabilir.
doğru diyorsun hızlı okuyunca o şekilde anlamışım.
bu tarz sebepler çok duydum. alt komşuma şu kadar fatura geliyor bana şu kadar geliyor.
acaba neden ?
1) çok kullanıyorsun. kullanımını azaltacaksın. mesela kettle kullanmayacaksın. elektrikli şohben yerine güneş enerjisi taktıracaksın.
2) abonelik tarifen 3 zamanlıya göre olabilir. 3 zamanlıya uymuyorsan normal tarifeye geçeceksin.
3) merdiven otomatiği, kazan dairesi senin saatine bağlı. abonelik alınabiliyorsa merdiven otomatiği aboneliği alınacak.
4) bizim burada genelde teras kat gibi abonelik alınamayan yerleri ilgili daire sahibinin sayacına bağlarlar. teras kat'a da süzme sayaç bağlanır. bi ara yapı kayıt vardı o zaman abonelik alınması gerekiyordu.
5) toprağa kaçak var. İşi bilen elektrikçi gidecek.

bizim kiracıya 150 tl geliyor. bize en son 240 tl geldi. evde olduğum zaman bilgisayar açık olur. bu genelde kullanımla alakalı bence.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri