Fazla arası 220volt 18.5kw motor hakk.

Hangi koşullar sağlandığında Y /∆ çalıştı-
rılabiliyor ?
Sami bey merhaba sorunuzun cevabını siz verirmisiniz ek bilgi edinmek amaçlı soruyorum teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sami bey biz bu motorun çalıştırdığı makinayı Norveç'e göndereceğiz bizim şebekemizde üçgen olarak direk yol vererek çalıştırıp denedik fakat gittiği yerde (Norveç) yıldız üçgen yol verilip çalıştırılacak burada dikkat etmemiz gereken bir durum konu varmı? oranın elektrikçi si ile görüştüğümüzde bizim için sorun yok denedikden sonra yıldız üçgen bağlantıları yapın gönderin dediler... Teşekkürler

Sami bey biz bu motorun çalıştırdığı makinayı Norveç'e göndereceğiz bizim şebekemizde üçgen olarak direk yol vererek çalıştırıp denedik fakat gittiği yerde (Norveç) yıldız üçgen yol verilip çalıştırılacak burada dikkat etmemiz gereken bir durum konu varmı? oranın elektrikçi si ile görüştüğümüzde bizim için sorun yok denedikden sonra yıldız üçgen bağlantıları yapın gönderin dediler... Teşekkürler

motoru üçgen çalıştırdığınız ülkesi neresi acaba?

Orada,fazlar arası 220 voltmu ?
Sami bey merhaba sorunuzun cevabını siz verirmisiniz ek bilgi edinmek amaçlı soruyorum teşekkürler

Cevabım kaybolmuş görünüyor.Motor,Y
çalışma dışında olmaz demiştim.Norveç-
te fazlar arası gerilim değeri 400 volt
görünüyor.Motor,orada Y çalışacak de-
mektir.Sorun yok yani.

Son düzenleme:
hangi ülkenin sebekesinde üçgen çalıştırdınız bilmiyorum ama norveç muhtemelen fotadaki gibi bi motor bekliyor.

18.5kw motor.jpg

motoru üçgen çalıştırdığınız ülkesi neresi acaba?
Merhaba Türkiye de denemek test için direk üçgen yol verdim Norveç'e gittiğinde yıldız üçgen çalışacak👍
Orada,fazlar arası 220 voltmu ?

Cevabım kaybolmuş görünüyor.Motor,Y
çalışma dışında olmaz demiştim.Norveç-
te fazlar arası gerilim değeri 400 volt
görünüyor.Motor,orada Y çalışacak de-
mektir.Sorun yok yani.
Cevabınız ilginiz bilgi paylaşımınız için çok teşekkür ediyorum kazasız belasız İyigünler 👍

Merhaba Türkiye de denemek test için direk üçgen yol verdim Norveç'e gittiğinde yıldız üçgen çalışacak👍

Surucu ile degil direkt sebekeyle ucgen yol verdiginizde koruma elemanlarinin devreyi kesmesini bekleriz. Boyle bi korumaniz yoksa motor sargilarinin zarar gorup yanmasi lazim. Nasil calistirdiginizi anlalayamadim acikcasi...

Bu motorun sargıları 220 volt ta göre sarılmıştır. Bu motor Türkiye de ve Norveç de yıldız bağlantıdan başka bir şekilde çalıştırmak saçmalık olur. Yıldız üçgen yol verme kullanılacaksa fazlar arası voltaj 220 volt olmalıdır. Direk yol verme, softstarter veya invertör ile yol verme yöntemleri kullanılmalı ve motor yıldız bağlanmalı

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri