Faz toprak arasi gerilim ile faz nötr arasinda 25-30 volt fazlalik var normal midir

apo645

Üye
Faz nötr=221 volt
Faz toprak =250 volt ölçülüyor
Nötr toprak =35 volt ölçülüyor sebebi ne olabilir normalmidir

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
topraklamanız çok kötü veya yok. notr toprak arası sıradan elektronik cihazların bağlandığı yerlerde 5 voltun altında olmalı.
hassas elektronik cihazların (haberleşme sistemleri gibi) kullanıldığı yerlerde 1 voltun altında olmalı
notr poprak 0-0,99 v: iyi
1-3 volt ehh işte idare eder
3-5 v iyi değil sıkıntılı
5 volt ve üstü: topraklama kötü veya yok

faz notr 220 olduğu yerde faz toprak 250 enteresan . ama notr toprak arasıda voltaj var diyorsun .. neresi burası aşırı harmonik var nötr toprak arası o kadar yüksek olmamalı faz toprak o ölçtüğün değerde iken sanırım hatalı ölçüm de var

Benim bildiğim topraklama kötüyse daha düşük bir voltaj okunur..250 volt çok saçma bir değer hatalı ölçüm olabilir..

Tamamen hatalı bir çıkarım.
5 volt topraklama olan yerde servisler cihazları garanti dışı bırakıyor usta. benzinlikler bankaların otomasyon servisleri için konuşuyorum.
dükkanım varken bu tür çok merkeze topraklama yapmaya gitim

5 volt topraklama olan yerde servisler cihazları garanti dışı bırakıyor usta. benzinlikler bankaların otomasyon servisleri için konuşuyorum.
dükkanım varken bu tür çok merkeze topraklama yapmaya gitim

Nötr toprak arası olması gereken değerin hakkında yasal yazı var mı bildiğiniz ?

Faz nötr=221 volt
Faz toprak =250 volt ölçülüyor
Nötr toprak =35 volt ölçülüyor sebebi ne olabilir normalmidir
Bakmadan toprak kötü denemez. Dengesiz yüklenmeden dolayı ve/veya gevşek nötr bağlantısından dolayı da nötr'de 20, 30 Volt görülebilir. Tek fazlı sistemse ve dengesiz yüklenme varsa nötr, faz cinsinden yükleneceği için faz-nötr potansiyeli azalacak toprak sıfır olsa bile dengesizlikten ve/veya yetersiz kesitten ve/veya gevşeklikten dolayı nötr'de onlarca volt görülecektir, haliyle de nötr-toprak voltajı da yüksek olacak demektir.

Forum istatistikleri

Konular
127,962
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri