Faz nötr ve toprakta enerji var

Kadir6984

Üye
Merhabalar faz nötr ve toprakta enerji var lambaların bazısı yanmıor bazısı sönük yanıyor enerjiyi kapattigim zaman kisa devre gosteriyor buattan ve sigorta panosundan kablolari ayırıyorum fakat yine kisa devre gecmiyor kisa devre oldugu icin ölçü aletiyle takipte yapamıyorum
Bana yardimci olabilir misiniz

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Nötr geliyormu panoya?Voltaj olcumu yaptınız mı bütün sigortalar kapalıyken?bütün sigortalar kapalıyken notru sokup ölçüm yaptınız mi?

Nötr geliyormu panoya?Voltaj olcumu yaptınız mı bütün sigortalar kapalıyken?bütün sigortalar kapalıyken notru sokup ölçüm yaptınız mi?
Notr gelip gelmedigini bilmiyorum cunku mavi kablo yok kablolar tek renk ve hepsi siyah buatta da da yesil ve mavi var hic bir sekilde bir deger alamiyorum sigorta kapalıyken sadece kısa devre görünüyor sigortayi actigimda da deger gostermiyor sabahtsn beri uğraşıyorum yarin tekrar gidcem

Sizce sıva ustu yeni hat mi cekmeliyim yoksa bu ariza giderilebilir mi

Notr gelip gelmedigini bilmiyorum cunku mavi kablo yok kablolar tek renk ve hepsi siyah buatta da da yesil ve mavi var hic bir sekilde bir deger alamiyorum sigorta kapalıyken sadece kısa devre görünüyor sigortayi actigimda da deger gostermiyor sabahtsn beri uğraşıyorum yarin tekrar gidcem
Elinizdeki ölçü aletiyle önce ana panodan ölçüm yapın.sonra buata gelen kabloların ölçümünü yapın buzzerla değil ac akım ölçerek.
Ve lambalar yenimi bağlandı?Lamba tipi ne avizemi genelde avizeleri yanlış bağlarlar 2 si yanar iki kısık yanar yanıp söner.Yanlis baglantilarda

Peki nötr de nasıl faz görüyorum ve bu durum neden sigorta attirmiyor

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri