faz koruma rolelesini motor uckarından once nasıl baglarım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
arkadaslar faz koruma rolelerinin motor uclarından once nasıl baglana bılecegı konusunda bana yardımcı olurmusunuz... ben bazı kumanda projelerı gelıstırdım ama malıyet bakımından yuksek oluyor ufak bır ılave ıle coze bılecegım bı sıstem ıyı olur.

kumanda devresının en sonunda aldıgımda faz uclarını kumanda devresı calısmıyorken fazlar olmadıgından sısteme yol veremıyoruz bunun ıcın farklı bır role varmı.
bana bu konuda yardımı dokuna bılecek arkadaslara sımdıden tesekkurler...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
fark etmiyor start butonuna elini biraz basılı tutarsan röle çalıştıktan sonra elini çekersen fazları göreceği için çalışır kolay gelsin

Bir zaman rolesinin nc kontağıyla fkr nin kontağını köprüle, motor çalıştıktan sonra zaman rolesi (1sn) kontak degiştirsin sistem fkr rolesi ile korunsun.Kolay gele

isikotomasyon ' Alıntı:
Bir zaman rolesinin nc kontağıyla fkr nin kontağını köprüle, motor çalıştıktan sonra zaman rolesi (1sn) kontak degiştirsin sistem fkr rolesi ile korunsun.Kolay gele

kardes bende aynısını yaptım da malıyet konusu ben bu sıstemı yaklasık 50 panoya yapacagım be sen hesapla her panado en asagı 2 motor var... ondan dolayı olmuyor baska bı yontem bulmam lazım....
ve bu devrede de bır sorun cıkıyor eger ana hattın fazlarından bırı gıder ve devere acılırsa faz gelse bıle kumanda devresı tekraradan devreye gırmıyır sadece kumanda devresının beslendıgı faz ana hattan gıdıp gelırse kumanda tekrardan calısıyor. ben de o sorunu ana hatta bırtane daha fkr ekleyerek cozdum ama dedım ya malıyet meselesı...

dupisk ' Alıntı:
fark etmiyor start butonuna elini biraz basılı tutarsan röle çalıştıktan sonra elini çekersen fazları göreceği için çalışır kolay gelsin

kares sagol ama anlamadım ve benım sıstemde start butonu degıl pako salter var. ve soyledıgın yolu bıraz acarsan sevınırım...

Zaman geçikmesiz çözdüysen iyi.2 tane değilde 22 tane fkr olsa bile zaman geçikmesi olmadan fkr sini devreye baglayamazsın(öyle veya böyle motor çalıştıktan sonra fkr aktif olur).Ve yukarıda bahsettiğin faz kesilmesindeki sorun olmaması lağzim sizin kumanda devrenizde eksik olan bir şeyler vardır.Kolay gele

isikotomasyon ' Alıntı:
Zaman geçikmesiz çözdüysen iyi.2 tane değilde 22 tane fkr olsa bile zaman geçikmesi olmadan fkr sini devreye baglayamazsın(öyle veya böyle motor çalıştıktan sonra fkr aktif olur).Ve yukarıda bahsettiğin faz kesilmesindeki sorun olmaması lağzim sizin kumanda devrenizde eksik olan bir şeyler vardır.Kolay gele

yo benım devre de zaman rolesı var mesala basıt bır yol verme devresınde ıkı fkr 1 tanede zaman rolesı kullanıyorum... bu fkr sının bırı ana hattı kontrol edıyor. ıkıncısıde kontaktor cıkısını... hata dersen de kardes valla ıkı gun ugrastım hata falan yok ama ıste ben bu devrede malıyetı dusrmek ıcın ugrasıyorum...

bence 2 fkr si kullanmana gerek yok sadece kontaktör çıkışına kullanman yeterli(BURADA KONTAKTÖR AYARLANAN SÜRE KADAR ÇEKİLİ KALACAK BU DA 1-2 sn OLACAĞINDAN PEK SAKINCASI YOK) onunda nc kontağını zaman rölesinin nc kontağı ile paralel bağlaya bilirsin

ustam senin dediğin sisteme gerek olsaydı bence dediğingibi basit bi yolu olurdu lakin gerek olmadığı için böylebir parça üretilmemiş zaten üretilmesi kanımca saçma olurdu.hem faz korumalı mot.koruma şalteri üreteceksin hemde fkr...olmaz onun için motor akımlarına uygun mot koruma şalterleri takmalısın.bence en düşük maliyetlisi bu sig. yok termk.yok.fkr.yok.,tabi herkezin uygulaması farklı olabilir.kolay gelsin iyi çalışmalar.

arkadaşım no nc kontaklı faz koruma röleleri var.Ana sigorta çıkışından üç fazı bağlıyorsun.(düşük amperli bir sigortayla)kontak uçlarınıda kumandanın stop butonundan önce geçiriyorsun fazlardan biri olmadığında kontaklar sayesinde devreyi çalıştıramıyorsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri