Faz birleştirici ve elektrik hattı üzerinden internet

sbistren

Üye
Merhaba,

Evimde trifaze elektrik var. Elektrik 4 kata dağılıyor. Evin elektrik şemasıda yok. Yapmak istediğim 4 adet Home Plugin Powerline kullanarak - elektrik hattı üzerinden interneti dağıtmak. Ancak satıcı sattığı aletin tek faz üzerinden haberleşebildiğini ve üç faz varsa evde faz birleştirici kullanmam gerektiğini söyledi. Faz birleştirici diye bir şeyi piyasada (FD10 martimex var ama çok pahalı ve üç adet kullanmam gerekiyor) bulamadım. Bulduğumu varsayıp üç fazı tek faza indirmenin sakıncaları ne olabilir? Bu konuda ne yapabilirm. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Evinizde 3 fazın kullanılması,kullanıdığınız cihazların dengeli olarak fazlara dağıtılması için.Belkide evde 3 fazla çalışan cihaz bile vardır.Bunu tek faza düşürdüğünüzde bina besleme kablosunu yeniden çekmenize,sigorta kutusunu değiştirmenize bile sebeb olacaktır.Ama hangi katta internet kullancaksanız sadece o kata ait fazı kullanabilirsin.Diğer katlara extra kablo çekerek çözüme ulaşırsın

bununla uğraşmaktan vazgeçip kablosuz ağ kullanmanızı tavsiye ederim

Cihazların markasını ve mümkünse fiyatları hakkında bilgi verir misiniz? Sistemi kurmayı ben de düşünüyorum.

Belkide evde 3 fazla çalışan cihaz bile vardır.

Kalorifer suyu ısıtıcısı veya devridaim pompası 3 fazlı değilse genelde evlerde trifaze ekipman bulunmaz.

Bu trifaze birleştirici nasıl bir cihaz daha önce duymadım. Ne işe yarar ve nasıl çalışır bilmiyorum. Bilginiz varsa ve paylaşırsanız memnun olurum.

FD10 Pano Tipi Filtre/Kuplör 164,00TL

FD10 Pano Tipi Filtre/Kuplör
Marmitek X-10 sinyalleri normalde tek faz elektrik şebekesi üzerinde iletilmektedir. Yapınızda trifaze elektrik tesisatı bulunuyorsa bu durumda Marmitek X-10 sinyallerinin diğer fazlarda iletilmesi için fazlar arası bağlantıyı sağlayan FD10 kuplör kullanmanız gerekir. FD10 kullanımı aynı zamanda X10 sinyallerinin mekanınıza girmesini ve dışarıya çıkmasını filtre ederek önler. FD10 esas amacı X10 filtreleme yapmak olan pasif bir kuplördür. Yani X10 sinyalleri bir fazdan diğerine aktarır iken herhangi bir kuvvetlendirme yapmaz. Bu nedenle kuplör olarak FD10 yetersiz kalırsa, FD10 modülü yalnız filtre olarak kullanıp, faz kuplörü olarak CAT3000 aktif tekrarlayıcı kullanabilirsiniz.

Fatih OZDAMAR.

Galcon sera sulama ve iklimlendirme sistemleri Temsilcisi & Marmitek X10 smarthome teknolojileri antalya resmi ve yetkili Bolge bayii

OZDAMAR ELEKTRIK LTD.

arkadaşım bence sigorata kutusundn priz fazlarını tek faza yükleyip o faza sadece o faza bağlayabilirsin ama bağlantı hızı düşük oluğunu duymuştum

arkadaşım bence sigorata kutusundn priz fazlarını tek faza yükleyip o faza sadece o faza bağlayabilirsin ama bağlantı hızı düşük oluğunu duymuştum

baglanti hizi konusunda kesinlikle yavas baglanti soz konusu olamaz wi-fi sistemlere gore daha hizli ve kaliteli sinyal alirsiniz istenirse teknikdetaylar hakkinda bilgi verebilirim

Fatih OZDAMAR.

Galcon sera sulama ve iklimlendirme sistemleri Temsilcisi & Marmitek X10 smarthome teknolojileri antalya resmi ve yetkili Bolge bayii

OZDAMAR ELEKTRIK LTD.

kablosuz modem hem kolay hemde diğer şeler için uğraşmassın

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri