Fayans a birşeyler tutturmak ?

vecivicivokke

"Elenktirink elaktirinik olurmu onsuz evlilink? "
Yönetici
Yönetici
Arkadaşlar merhaba. Banyo fayansını delmeden duvara sıvı sabunluk tutturmak istiyorum . Sabunluğun içirisinden çıkan çift taraflı yapışkan 2. Gün koptu düştü . Aklıma birşey gelmiyor varmı kalıcı çözüm önerisi olan ? ( Denenmiş öneriler olursa çok sevinirim ) teşekkürler

Arkadaşlar merhaba. Banyo fayansını delmeden duvara sıvı sabunluk tutturmak istiyorum . Sabunluğun içirisinden çıkan çift taraflı yapışkan 2. Gün koptu düştü . Aklıma birşey gelmiyor varmı kalıcı çözüm önerisi olan ? ( Denenmiş öneriler olursa çok sevinirim ) teşekkürler
iki tane cevap bir tanesi taşa bile sürsen bir çeşit silikon var, ikincisi hırdavatçılarda var yeni model şeffaf bir bant iki tarafı yapışkan ama iyi bir zımbırtı, tabloları duvara plakayı arabaya yapıştırıyor. ikincisi bayağı sağlam bir şey, daha yapıştırdığım ne plaka düştü nede astığım tablolar iki sene filan oluyor. marka ne dersen yarından sonra senin için bodruma gider marka alırım.

Şeffaf olan çift taraflı bant gerçekten çok ama çok güçlü fakat fayans olunca mesele tam performans göstermiyor.
Fayans az da olsa nemlenmeden dolayı bantın mukavemetini azaltıyor başıma geldi.
En uygunu slikongillerden faydalanmak sanırım.
Bu konuda da dayson denilen malzeme gerçekten mükemmel kötü tarafı ise ele kola bulaşınca çıkmıyor kolay kolay 😀

Şeffaf olan çift taraflı bant gerçekten çok ama çok güçlü fakat fayans olunca mesele tam performans göstermiyor.
Fayans az da olsa nemlenmeden dolayı bantın mukavemetini azaltıyor başıma geldi.
En uygunu slikongillerden faydalanmak sanırım.
Bu konuda da dayson denilen malzeme gerçekten mükemmel kötü tarafı ise ele kola bulaşınca çıkmıyor kolay kolay 😀
marka çok farkediyor haberin olsun, bir de sana ipucu yapıştırılacak yüzeyi yani fayansı sıcak hava tabancasıyla ısıtırsan (yani soğuk ve nemli değilken) fena halde yapışıyor.

bally yapıştırıcı ile yapışmıştı. Evde olduğu için kullanmıştım sıkıntı çıkartmadı ama kurumasını beklemek ve arada bi bastırıp kontrol etmek gerekiyor

Ürün fotosunu , ürün materyalli bilsek daha iyi olmaz mı?

bally yapıştırıcı ile yapışmıştı. Evde olduğu için kullanmıştım sıkıntı çıkartmadı ama kurumasını beklemek ve arada bi bastırıp kontrol etmek gerekiyor
o çok kolay, iki tarafada sür on dakika bekle ve ve bastır on dakika filan sonra bayağı bir sağlam oluyor

İlk kural.
Yapıştırılacak yüzeyler aşırı temiz olmalıdır.
EK: Deterjan sabun vb kimsallarla temizlenmiş yüzeyler olmaz.
Alkol benzeri ürünlerle yüzeyler temizlenmeli ve bir müddet kuruması beklenmelidir.

Çok hafif tozlu dahi olsa bu gibi yüzeylerin rutubette özelliği kaybolur.
Çizik veya deforme olmuş yüzeylerde su sızıntısı olacağı için kullanılmaz.

Örnek ürün.
https://www.hepsiburada.com/quwix-5...konlu-cift-tarafli-yonlu-bant-pm-HB00000TIO59

Ürün fotosunu , ürün materyalli bilsek daha iyi olmaz mı?
yani @arkaplan usta şimdi ayıp ettin, adam malikanesine (fakirhanesine) bir sabunluk yapıştıracak, kendi zevki, kendi mahramiyeti. adam belki plastik sabunluk takacak 10 TL, belki altın sabunluk tacak 10.000 TL bizi ilgilendirmez değil mi? biz de bilgimiz ve tecrübelerimiz doğrultusunda yorum yapmalıyız. onun evi, onun banyosu, onun sabunluğu bizi ilgilendirmez değil mi?

Ne kadar tutar bilmem ?
yani @arkaplan usta şimdi ayıp ettin, adam malikanesine (fakirhanesine) bir sabunluk yapıştıracak, kendi zevki, kendi mahramiyeti. adam belki plastik sabunluk takacak 10 TL, belki altın sabunluk tacak 10.000 TL bizi ilgilendirmez değil mi? biz de bilgimiz ve tecrübelerimiz doğrultusunda yorum yapmalıyız. onun evi, onun banyosu, onun sabunluğu bizi ilgilendirmez değil mi?
Sorumu geri aldım uyarı için teşekkürler
İlk kural.
Yapıştırılacak yüzeyler aşırı temiz olmalıdır.
EK: Deterjan sabun vb kimsallarla temizlenmiş yüzeyler olmaz.
Alkol benzeri ürünlerle yüzeyler temizlenmeli ve bir müddet kuruması beklenmelidir.

Çok hafif tozlu dahi olsa bu gibi yüzeylerin rutubette özelliği kaybolur.
Çizik veya deforme olmuş yüzeylerde su sızıntısı olacağı için kullanılmaz.

Örnek ürün.
https://www.hepsiburada.com/quwix-5...konlu-cift-tarafli-yonlu-bant-pm-HB00000TIO59
Bir müddet sonra atıyor ( herhalde gücü veya ısı farkı? )

2021-07-28 23.45.57.png

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri