Faturada trafo kaybı cezası

ahmet1994

Üye
Merhaba kolay gelsın , çalısmıs oldugum ısletmede faturaları ıncelemıs oldugumda 7. aya ait trafo kaybı adı altında cıddı rakamlar odenmıs diger hiçbir aylarda bu tutar yok ayrıca trafo ıle ılgılıde bır Bakım yada arızada söz konusu olmadı onun harıcındede günlük edüktif kapasitif degerler kontrol edılıyor cezaya girecek duzeyde degiller bunun sebebi ne olmus olabilir bilginiz yada bu konu ile ilgili tecrubenız var ise yararlanmak isterim 2 adette fotograf bırakıyorum yardımlarınızı beklıyorum . Tesekkurler.

Ekli dosyalar

• IMG_20210409_104350 (2).jpg
    IMG_20210409_104350 (2).jpg
    583.3 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_20210409_104413 (2).jpg
    IMG_20210409_104413 (2).jpg
    238.2 KB · Görüntüleme: 39
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ölçümü AG den yapılan trafolu müşteriler-
de,aktif tüketimim % 3 ü kadar trafo kaybı
olarak faturada tahsilat yapılır.Bahsettiği-
niz olay bu olabilir.

Ölçümü AG den yapılan trafolu müşteriler-
de,aktif tüketimim % 3 ü kadar trafo kaybı
olarak faturada tahsilat yapılır.Bahsettiği-
niz olay bu olabilir.
Bu dediğiniz durum ile ılgılı senede 1 sefer mı karsılasırım orası garıp geldı bana

Merhaba kolay gelsın , çalısmıs oldugum ısletmede faturaları ıncelemıs oldugumda 7. aya ait trafo kaybı adı altında cıddı rakamlar odenmıs diger hiçbir aylarda bu tutar yok ayrıca trafo ıle ılgılıde bır bakım yada arızada söz konusu olmadı onun harıcındede günlük edüktif kapasitif degerler kontrol edılıyor cezaya girecek duzeyde degiller bunun sebebi ne olmus olabilir bilginiz yada bu konu ile ilgili tecrubenız var ise yararlanmak isterim 2 adette fotograf bırakıyorum yardımlarınızı beklıyorum . Tesekkurler.
iyi de trafo kaybından ceza yediğiniz fatura da zaten kapasitif ceza yemeniz gerekiyor. %25ten fazla bir değer olarak gördüm yanılmıyorsam.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri