Fatura

Hakan3451

Üye
Merhaba arkadaşlar benim köydeki evime her ay 20 ila 25 lira fatura geliyordu bu ay 67 lira geldi ihlas şofben bağladım geçici bir süreliğine diye kablo kesitine önem vermedim 3*2.5 ttr kablo vardı ve bunu ne buattan ne siğortadan bağlamadım direk prize bağladım şofbeni açınca kabloda ısınıyor bu yüzden fatura yükselmiş olabilir mi

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Faturanızı yükselten şofbenin kullanılıyor olmasıdır. 7 kW saatlik tüketim...
Şofben bağlantısında ideal olan;
Sigorta panosuna şofben devresinde kullanılmak üzere müstakil, uygun değerde sigorta ilavesi yapmak, bu sigortaya bağlı müstakil 3X4mm çapında ANTİGRON kablo çekip hattı şofbenin yakınında tekrar sigortadan geçirerek cihazı bu hat üzerinden bağlamaktır...

Genel uygulamada karşılaşılan durum ise genellikle en yakın priz/buat'tan 3X2.5 kablo ile enerjilendirmek şeklindedir.
Böyle bir durumda dahi kablo tipi TTR değil, mutlaka ANTİGRON OLMALI, devre sigortadan geçirilmelidir.
Piyasadaki sahte 3X2.5'lara dikkat....

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri