fatek plc win tr scada haberleşmesi

sefaxxxxx

Üye
Arkadaşlar merhaba

fatek plc ile bir uygulama yapacağım Scada olarakta win tr scadayı kullanmak istiyorum acaba fatek plc ile win tr scada haberleşebilir mi? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
opc client üzerinden haberleşirsin. kepserver opc ile sorunsuz haberleştiriyorum.

Peki bu kepserver opc nin kullanılması kolay bir mı yani herhangi bir kod falan yazılması gerekiyor mu? Ayrıca opc serveren scada yüklü olan bilgisayara mı kurulması gerekiyor?

Arkadaşlar merhaba

fatek plc ile bir uygulama yapacağım scada olarakta win tr scadayı kullanmak istiyorum acaba fatek plc ile win tr scada haberleşebilir mi? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum
FATEK plc modbus haberleşmesi varsa Fultek wintr ile modbustan haberleşebilirsin. Yada madem yerli scada kullanacaksın plc yide yerli kullan mikrodev plc yada enda plc , ben mikrodev plc ile modbus uygulamalı birçok proje yaptım hiç sıkıntısı yok.

Opc server ile de haberleşebilirsiniz, fakat opc server satın almanız gerekir. Fatek modbus rtu'yu destekliyor. Modbus rtu ile direkt haberleşebilirsiniz. Bildiğim kadarı ile fatek opc serverda var. Ve ücretsiz dağıtııyor. fatek opc'de kullanabilirsiniz.

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim modbus ile haberleştirdim

TITLE: Microsoft SQL Server 2005 Setup
------------------------------

SQL Server Setup cannot write system databases to C:\Program Files (x86)\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\Data\, because it contains files from a previous installation. To continue, move the databases from the specified folder, or specify a different installation folder. Then run SQL Server Setup again.

win tr server kurulumu yaparken bu arızayı veriyor, bilgisi olan var mı_*

TITLE: Microsoft SQL Server 2005 Setup
------------------------------

SQL Server Setup cannot write system databases to C:\Program Files (x86)\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQL\Data\, because it contains files from a previous installation. To continue, move the databases from the specified folder, or specify a different installation folder. Then run SQL Server Setup again.

win tr server kurulumu yaparken bu arızayı veriyor, bilgisi olan var mı_*

Bu hata genellikle şöyle bir durumda ortaya çıkıyor:
1.Sql server da aaa isimli bir database mevcut iken SQL server'ı uninstall edip tekrar kurduğumuzda ve aaa isimli bir database oluşturursak bu hata mesajını alıyoruz.

SQL server uninstall edilirken database dosyalarını kaldırmadığı için aaa isimli database'i yeniden oluşturduğumuzda klasör içersinde dosya var. DEvam ederseniz bu dosya silinir. Bu nedenle devam etmeniz mümkün değil.

Şu aşamada yapılması gereken wintr control panelinden database ismini değiştirin veya bu klasör içinde o database dosyasını silin.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri