Fatek PLC ve Leadshine Stepp

Merhabalar, Step motor süremeye çalışıyorum fakat tek yön ilerleme yapıyor. HSPSO komutu ile sürüyorum. Servo Program tablosunu oluşturuyorum , hem + yön olarak ekliyorum 2 sn bekle diyorum - yön e git diyorum ama PLC sanki gidiyormuş gibi zamanı geçtikten sonra tekrar + yönde ilerlemeye devam ediyor. YO Y1 uclarını değiştiriyorum bu sefer de tam tersi oluyor. Yardımlarınıza ihtiyacım var.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Step mot.kartı plc ile surerken (plc çıkişlarinizi + kabul ediyorum) ;
Ters yon verirken dir+ yi plc çıkışından direk verin.
Duz yonde ise sadece puls+ ya plc puls çıkişi veriniz.
Plc çikişi ve puls+/dir+ arasina direnc koymayi unutmayiniz.

Sorunu çözdüm , Dirençsiz çalışıyor direnç sonradan sıkıntı çıkarırmı orası tartışılır fakat tek önemli bilgi leadshine sürücülerinde içinde jumper ayarı var, jumperı komple çıkardığımız zaman PLC ile sıkntısız çalışıyor.

Step suruculerde geneli puls dir girişleri 5v olarak tasarlanmişrir.Eğer siz plcden 24v veriyorsaniz
kart girişlerini yakarsiniz.
Ayrica jumper ler benim bildigim akim ve step ayarlaridir.
Sizin kaldirdiginiz jumper 24v ile calişmasi icin midir?

Bilemiyorum herhangi bir bilgi yok sadece J1 J2 J3 ve 1 den 9 a kadar pinler vardı.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri