fatek plc ve delta oparatör panel haberleşmesi

kacmazzz

Üye
arkadaş merhaba kolay gelsin:
Elimde bir adet fatek fbs-32ma plc ve delta oparatör paneli var yeni bir başlangıç seviyesinde plc de uygulamalar yapıyorum yaptıgım uygulamaları ekrandan çalıştırmak istiyorum bu konuyu bana biraz anlatıp örnek verebilirmisiniz yardımcı olursanız çok sevinirim yapmak istedıklerımı daha acıklayıcı yazayım
1-ekranla plc'yi nasıl haberleştire bilirim
2-ekranda yaptıgım butonlara adres verırken nelere dikkat etmeliyim
ayrıca dikkat etmem gereken baska noktalar varsa belirte bilirmisiniz teşekkür ederim

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Hocam ister RS485, istersen RS232 ile bağlantı kablosunu yapman gerekiyor.
RS232'den bağlantı kurman için Port 0'ı kullanman gerekiyor veyahutta yeni bir haberleşme modülü alman gerekiyor.

Şu linkten bağlantı şemalarına bakabilirsin.
DOP HMI Kablo Bağlantı Şemaları
Dokunmatik ekran yazılımını kullanmasını biliyorsan tek yapmam gereken deltanın programında PLC seçerken Facon altından Fbs series kısmı ile çalışmandır.
Yazılımı kullanmayı bilmiyorsan dop yazılımının kullanım klavuzunu ilk önce bir göz gezdir.

Hocam ister RS485, istersen RS232 ile bağlantı kablosunu yapman gerekiyor.
RS232'den bağlantı kurman için Port 0'ı kullanman gerekiyor veyahutta yeni bir haberleşme modülü alman gerekiyor.

Şu linkten bağlantı şemalarına bakabilirsin.
DOP HMI Kablo Bağlantı Şemaları
Dokunmatik ekran yazılımını kullanmasını biliyorsan tek yapmam gereken deltanın programında PLC seçerken Facon altından Fbs series kısmı ile çalışmandır.
Yazılımı kullanmayı bilmiyorsan dop yazılımının kullanım klavuzunu ilk önce bir göz gezdir.
sayın branxian:
Elinizde hiç örnek uygulama yada döküman varsa yardımcı olursan sevinirim teşekkür ederim

Buyur hocam burda DOP'un kullanımı hakkında herşey var.
Burayı bir incele derim ilk önce.
Benim göstereceğim 1-2 örnek ile pek birşey çıkmaz. İçeriğini bir göz gezdir ilk.

Delta Otomasyon - DOP Türkçe Manuel

arkadaşlar teşekkür ederim gerçekten faydalı paylaşımlar ilettiniz sagolun

tam da benim aradığım notlar paylaşan ve konuyu açan herkese cok tsekkür ederim

ustalar dokunmatik paneli bi mikro denetleyiciye bağlaya bilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri