FATEK PLC Simulasyon Programı

ben simulasyonukullanmayı beceremedim.yardımcı olursanız sevinirim.bende "plc" menüsü altında "simulasyon" etkin değil silik yazıyla yazılmış nasıl aktive oluyor.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
hocam simülatör nasıl calısıyor adım adım anlatırmısınız

Arkadaşlar Fatek Simulasyon programı sadece FBs serisi PLC leri için geçerlidir.

Yeni Uygulama Açmak ;
Ana menude File > New Project
Fbs serisi bir plc seçilir.

Simulasyon Moduna Giriş ;
Ana menude ; PLC > Simulation
Seçildikten sonra simulasyon moduna geçilmiş olur.

Simulasyon programını çalıştırmak ;
Ana menude ; PLC > Run konumu seçilir.

PLC Run konumunda iken, Ladder programın sol tarafındaki power hattının renginin kırmızı olduğunu görülür.

emrebahtiyar hocam göndermedin şifrelenmiş bir program deneyelim kırabilecem mi
kendi plc lerimi kırabiliyorum ama bide senden onay alalım

simülasyon patched dosyasını da yüklemeniz gerekmektedir.
FATEK AUTOMATION CORP. adresinden WinProladder V2.50 Build 12920 ve Simulation V1.0 Build 81110 dosyalarını indirin. Önce programı sonrada aynı yere Simulation programını kurun.
Ben kurum sorunsuz çalışıyor.

arkadaşlar fatek proğramını indirdim türkçe olarak plcim yok ama ben bu proğrama çizim yaptım. onun similasyonunu nasıl göreceğim ?

Programın üst tarafında bulunan PLC > Simulation'a tıklayarak simulasyona geçiyorsun.
Simulasyon'a geçtikten sonra Tekrardan PLC>RUN kademesine alarak programını kontrol edebilirsin. (İndirdiğin programda simulasyon varsa)

Öncelikle Winproladder 2.5 Simulation programını kurmanız gerekiyor. Sonra Branxian arkadaşımızın dediği gibi simulation kısmını çalıştırabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri