fatek plc pıd kontrol yardım?

cafergmc

Üye
İyi günler arkadaşlar.
ben fatek plc kullanarak 20 bölgeli bir extruzyon makinesinin ısılarını kontrol etmeyi planlıyorum. gerekli plc modullerini aldım bir program yazdım ancak bazı sıkıntılar ile karşılaştım.

ben her bölge için ayrı ayrı fun86 komutunu kullandım ve bunu delta marka hmi ile kontrol ediyorum ancak deneme yaparken sadece 1. bölge düzgün çalışıyor diger bölgeler 1. bölge ile beraber çalışıyor. acaba nerede yanlış yapıyor olabilirim? fun86 pıd komutunu kullanırken nelere dikkat etmeliyim? Sn ve Zn parametreleri nedir ve neye göre girmeliyim?

daha önce fatek plc de pıd kontrolu yapan arkadaslar varsa yardımlarını bekliyorum
şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
İyi günler arkadaşlar.
ben fatek plc kullanarak 20 bölgeli bir extruzyon makinesinin ısılarını kontrol etmeyi planlıyorum. gerekli plc modullerini aldım bir program yazdım ancak bazı sıkıntılar ile karşılaştım.

ben her bölge için ayrı ayrı fun86 komutunu kullandım ve bunu delta marka hmi ile kontrol ediyorum ancak deneme yaparken sadece 1. bölge düzgün çalışıyor diger bölgeler 1. bölge ile beraber çalışıyor. acaba nerede yanlış yapıyor olabilirim? fun86 pıd komutunu kullanırken nelere dikkat etmeliyim? Sn ve Zn parametreleri nedir ve neye göre girmeliyim?

daha önce fatek plc de pıd kontrolu yapan arkadaslar varsa yardımlarını bekliyorum
şimdiden teşekkürler.

Aşağıda bir örnek uygulama var incelersen faydası olacaktır

Ekli dosyalar

• pid.pdw.zip
    3.5 KB · Görüntüleme: 36
yardımınız için saolun ancak bugun biraz kasınca olayı hallettim.
her bölge için ayrı bir fun86 bloguna gerek yokmuş. tek bir fun86 blogu ile 20 bölgeyi kontrol edebildim. Sn ve Zn parametreleri yanında R4012 registerınıda ayarlamak gerekli imiş.
yardımınız için tekrar saolun.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri