Fatek PLC olan sistemde arıza

kardeşim takıldığın m13 hmı panelden manul olarak aktif oluyor

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
y16 çıkışı m132 sinyal alıyor oyüzden çalışıyor m802 bulamadım programdan hmı 1 det kalıcı buton koy m802 adresini ver y16 aktif olcak sistem çalışcak şu şekil m132 aktif oluyor yani m802 varsa y2 varsa x20 geldise t25 zaman rölesi devrede değil ise m132 aktif oluyor sistemin çalışıyor yada kapak tutkallama manuel aktif olunca oda hmı panelden...

y16 çıkışı m132 sinyal alıyor oyüzden çalışıyor m802 bulamadım programdan hmı 1 det kalıcı buton koy m802 adresini ver y16 aktif olcak sistem çalışcak şu şekil m132 aktif oluyor yani m802 varsa y2 varsa x20 geldise t25 zaman rölesi devrede değil ise m132 aktif oluyor sistemin çalışıyor yada kapak tutkallama manuel aktif olunca oda hmı panelden...

merhaba;

dün deneme yaparken bir şey farkettim sistem üzerinde kullanılmayan bir buton vardı iptal edilmiş ben onu bağladım ve ne olduğuna baktığımda x39 'a bağlı olduğunu kutu kapat reset olduğunu gördüm sonra sistemi çalıştırdım ve tutkallama çalıştı nasıl oldu anlamadım yaklaşık 10 koli yaptık deneme için siistemi kapattım 10 dk bekleyip tekrar açtım sistem çalışmadı ve butona tekrar bastığımdada çalışmadı ben bu makineden hiç bişey anlamadım :)

Ekli dosyalar

• x39.JPG
    x39.JPG
    13.5 KB · Görüntüleme: 13
HMI' tarafından izin vermiyor olabilir. HMI programını açıp incelemek gerekir. Varsa programı gönderin bakalım yada profesyonel bir yardım almanızı tavsiye ederim.

HMI' tarafından izin vermiyor olabilir. HMI programını açıp incelemek gerekir. Varsa programı gönderin bakalım yada profesyonel bir yardım almanızı tavsiye ederim.
Merhaba ;

ama bu makine sökülmeden önce çalışıyordu o yüzden HMI da sorun olcagını sanmıyorum

arkadaşlar herkesin ilgisine çok teşekkür ederim sorun çok saçma geldi ama çözdüm manyeteik piston üzerindeki swich yerini değiştirdim (aynı piston üzerinde biraz daha arkaya tuttum) sistem çalıştı.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri