fatek plc 70 giriş 65 çıkış

fellemow

Üye
yapacağımız bir uygulama da ortalama olarak 70 tane input 65e yakın çıkışımız olacak fatek plc ile işlemi gerçekleştireceğim.siz olsanız 2 farklı plc ile mi yoksa bir cpu +1 i/o modülü ile mi yaparsınız

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Çıkış ve girişlerin digitalse 1 cpu nun yanına ekleyeceğin I/Q modüllerle işini görürsün

çıkışlarım hep dijital yani geneliyle röle tetikleyeceğim yalnız şöyle bir detay var 2 makineyi kontrol edeceğim. hidrolik sistemle çalışan bir makina ve 2side tek hidrolik pompa üzerinden çalışacak oldduğundan tek cpu düşünüyorum ama bir problem yaşatır mı bana 2 makine birbirinden bağımsız çalışacak tek pano yapmayı düşünüyorum

Giriş çıkışları ve Hard bağlantıları doğru yaptığınız takdirde sorun olmaması gerek.

Peki 2 farklı hmi bağlamam gerekiyor birde biri rs232 biri rs 485den çalıştırabilir miyim

Kullanacağın HMI de rs232 ve rs485 com portları varsa olur

O zaman her HMI ye farkılı istasyon adresleri verip haberleştirebilirsin

Merhabalar;

Son olarak Fatek plc tarafında FBS-CB25 veya FBS-CM25 gibi hem rs232 hemde rs485 portu bulunan bir haberleşme boardı veya modülü kullanmanızı tavsiye ederim.

cb-55 modülü kullandım tavsiye için teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri