FATEK PLC Örnek Uygulamalar

emrebahtiyar

Fatek PLC Temsilcisi
Arkadaşlar FATEK PLC ile yapılmış bazı örnek uygulamaları aşağıdaki ekten indirebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• fatek plc örnek uygulamalar.rar
    59.9 KB · Görüntüleme: 794
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
normal yazılım derken neyi kasdettiğini anlamadım, ama winproladder den bahsediyorsan linki aşağıda

Ekli dosyalar

• WPlad244-12030-ENU.EXE.zip
    2.9 MB · Görüntüleme: 131
Fatek PLC ile tek eksen servo motor kontrolü uygulama örneği ve dökümanı ektedir.

Ekli dosyalar

• fatek_servo_uygulaması.zip
    642 KB · Görüntüleme: 240
Daha önce uygulama ve dökümanlar eklemiştim. FATEK PLC Program/Döküman/Uygulamalar 2011 başlığı altında bulabilirsiniz.

İyi çalışmalar

Merhaba Emre Bey. Ben Bilal.
Bitirme ödevim için PLC kontrollü 50 araç kapasiteli otopark devresi yapmak istiyorum.
Bunun için girişte ayrı, çıkışta ayrı bariyer kullanmalıyım.
Ve bariyerler de arabanın geçip geçmediğini foto sensörler ile denetlemeli.
Bariyerlerin hareketli kollarının sıcaklığı ya sıfır dereceye eşit yada üstünde olmalı ki (Donmasın) (t ≥ 0)
Bunun için bir dedektör kullanmak istiyorum.
Ayrıca PLC kontrolü alışılagelenmiş olduğu gibi SIMENS ile değil
FATEK FBs 20MA olmak zorunda.
Kullanmam gereken program WinProLadder denilen bir software !

ve gerisi hakkında en ufak bir fikrim bile yok.

Bu ve buna benzer bir devre ile ilgili elinizde diyagram, akış şeması gibi materyalleriniz varsa
Benimle iletişime geçerseniz çok sevinirim.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler !!!

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba Emre Bey. Ben Bilal.
Bitirme ödevim için PLC kontrollü 50 araç kapasiteli otopark devresi yapmak istiyorum.
Bunun için girişte ayrı, çıkışta ayrı bariyer kullanmalıyım.
Ve bariyerler de arabanın geçip geçmediğini foto sensörler ile denetlemeli.
Bariyerlerin hareketli kollarının sıcaklığı ya sıfır dereceye eşit yada üstünde olmalı ki (Donmasın) (t ≥ 0)
Bunun için bir dedektör kullanmak istiyorum.
Ayrıca PLC kontrolü alışılagelenmiş olduğu gibi SIMENS ile değil
FATEK FBs 20MA olmak zorunda.
Kullanmam gereken program WinProLadder denilen bir software !

ve gerisi hakkında en ufak bir fikrim bile yok.

Bu ve buna benzer bir devre ile ilgili elinizde diyagram, akış şeması gibi materyalleriniz varsa
Benimle iletişime geçerseniz çok sevinirim.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler !!!

İlk önce bence software yi pc nize inidirip kurmanız gerekiyor!!!! Bu sitede fatek ile ilgili bir çok uygulama örnekleri mevcut..İnceleyip birazda olsa bilgi sahibi olmalısınız..Sonra projenizdeki I/Q sayılarınızı, analog input varmı analog output varmı lütfen bunları belirleyiniz..Sizin bir alt yapınız yoksa maalesef size yardımlarımız anca bu kadar olacaktır...

İyi Çalışmalar.

Bir otomobil garajı için otomasyon sistemi kurulacaktır. Garaj kapasitesi 117 araçtır. Garaj iki katlıdır. Birinci kat 55, ikinci kat 62 araç almaktadır. Garajda iki adet giriş ve bir adet çıkış kapısı vardır. Tüm kapılarda bulunan ışıklı levhalarda kapasitenin dolu olup olmadığı hakkında bilgi verilecektir. Park için gelen araçlar bu ışıklı araçlar tarafından yönlendirilecektir. S7200 ile böyle bir kontrol sistemi tasarlamam lazım . Acilen yardımlarınızı bekliyorum .Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri