Fasılalı silecek kolu ve rölesi YARDIM

Ölçü aleti edinip kullanmanız gerek, sonra da şemadaki gibi 682 no'lu yer ile 684 no yu 4 kademeli halkayı hi/yüksek'e çekerek kısadevre olmasını sağlayın ve ölçü aletiyle kesinleştirin, sonra su yıkama butonuna basarak yine 680 ile kısa devre olan yerleri tespit edin.

Sonra da karşılık olan fişin + ve - uçlarını tespit edin.

Ölçü aleti edinip kullanmanız gerek, sonra da şemadaki gibi 682 no'lu yer ile 684 no yu 4 kademeli halkayı hi/yüksek'e çekerek kısadevre olmasını sağlayın ve ölçü aletiyle kesinleştirin, sonra su yıkama butonuna basarak yine 680 ile kısa devre olan yerleri tespit edin.

Sonra da karşılık olan fişin + ve - uçlarını tespit edin.

Çok teşekkür ederim. Bi ölçü aleti alacağım öncelikle

Sizler gibi şema okuyamam ama bunu başaracağım sizce - tetik ile çalışması normal mi daha önce bu tarz bişeyle karşılaştığınız oldu mu acaba?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Araçlarda elektronik(mikroişlemcili) devreler parazitten en az etkilenmesi adına - tetik ile çalışır.

Araçlarda elektronik(mikroişlemcili) devreler parazitten en az etkilenmesi adına - tetik ile çalışır.

Çok teşekkür ederim anladığım kadarıyla bu orjinal rölesinin içerisinde devreler mevcut değil mi?

original.jpg

Merhaba sanırım bu 99 model sizin elinizdeki kola uygun 7 pinli.

original.jpg

Merhaba sanırım bu 99 model sizin elinizdeki kola uygun 7 pinli.

Evet kasa farkı var ama sistem aynı çok teşekkür ederim int kısmında 4 pozisyon var benim kolda en üst seviyede F konumunda ampul yanıyor sanırım diğer 3 seviyede az enerji mi veriyor tetik olarak

Evet az sönük yanmalı - gecikmeli çalışması gerek ve ölçü aletiyle omaj görmelisin.

Halkanin 1-2-3 kademesinde ampul hic yanmiyor oyle hani kisik gibi falan bi tepki yok ölçü aletim gelsin onunla bakacagim omaj degerleri kademeye gore sirasiyla dusuk olmali o zaman dimi

Eger ki halkanin 1-2-3 konumunda hic omaj yoksa bir sorun var demektir dimi halkanin 4. Kademesi - tetik veriyor benim en cok sasirdigim konu ayni halka 4. Kademede tetik veriyor diger konumlarda daha az omaj vermesi icin kolun icinde bi role falan yokken bunu nasil azaltarak sagliyor yani - ucu azalatarak nasil verebiliyor bu devrelerle mi alakali sizce

Sonunda zamanlı röleröleyi takmayı başardım ama benim tahmin ettiğim gibi olmadı. Çok şükür ki rölerölenin - ayağına + yada tam tersi durumda röle uyarı veriyordu 2 ayağı boş bıraktım arttı bu kezde sorun oluştu silecek zamanlı değil devamlı çalıştı netten arastirinca kesici adını duydum röle zamanı kesmek için komut alması gerekiyormuş uğraşarak bunuda buldum ve sonunda elektrikcilerin olmaolmaz dediği kol bozuk dediği zamanlama oldu Fasılalı çalışmıyor diye aldığım kol elimde patladı mevcut kolda boş bir çıkıştan aldım komutu gayette orjinali gibi oldu yardımcı olmaya çalışan sizlere çok teşekkür ederim
IMAG0278.jpg
IMAG0278.jpg
IMAG0279(1).jpg

Bu arada zamanlı çalışmada söyle bi sorun oldu silecekler aşağı inip duracağı anda roleden tık sesi geldiği anda bir cm yukarı kalkıyordu bunuda uğraşarak buldum buradan yazayım ki belki birilerine faydası olabilir

Silecek motorunun içinde 3 adet bakır ayak var benim motorumda en solda ki tek sefer ve diğer konumlari silecek turunu tamamlayıp iceride ki bakır ayakla temas edince kesiyordu en sol ve orta normal hızlı ve tek sefer çalışmaları kontrol ediyordu en sağda ki zamanlamalı çalışmada motorun nerede duracağına bakır ayak ile motorun silindirinin yüzeyinde ki bakır yüzey belirliyordu bakır ayak uzun du ona kıvrım vererek daha erken durmasını sağladım problem ortadan kalktı...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri