Farklı güçteki solar panelleri seri bağlamak

kesmez

Profesyonel Üye
Merak edilen sorunun cevabı.
Farklı güçlerdeki paneller seri bağlandığında mppt veya solar regulatör en düşük panel akımından fazla akım çekemez.

Merhaba çok saygı değer abilerim size küçük bi sorum olucak
Ongrid sistem mi Daha iyi ofgrid mi
Şimdi 15 adet 320 w monocristal panel var 5 kw ongrid birde 3 kw ofgrid var sizce hangisini bağlasam daha iyi faydası olur bana hem gece hem gündüz 2 tane 120 amper aküm var bu arada
Birde bir sorum daha var
Bu güneş panellerini toplasam 15 adet 320 w 3 kw ofgrid sisteme versem 24 volt olarak Nasıl olur
İnvertörün girişine en fazla 4 adet Panel bağlayın diyolar panel olarak bu şekilde uymazda diğer türlü akülere direk akü şarj ünitesi koysam mesela Panelleri invertöre değilde Aküye bassam enerjiyi sarj kontrol ünüteleriyle sarj doldumu kesiyor zaten sistem bildiğim kadarıyla invertör devreye girdiğinde akü üstünden çekse panellerin tüm gelen gücünü aküler arada direnç görevi görse olurmu olursada sarj regülatörü bunun için kaç amperlik takmak lazım 15 adet panel için Çünkü ongrid sistem azda olsa tedaşdan enerji çekiyor ben tam bağımsız çalışsın istiyorum yada ne yapmalıyım uzun süreli bağımsız çalışması için evdeki enerjiyi ayırabilirim o kadar yapabiliyorum sadece olurmu olmazmı diye sizlerden çok değerli bilgilerinizi bekliyorum Şimdiden çok çok teşekkür ediyorum

Off grid,çok mecburiyet olmadığı sürece,ter-
cih edilecek bir sistem değildir.Elini veren,ko-
lunu kaptırır.:oops:

Eyah ustam nasıl yani hangi konuda kaptırıyoruz

Off grid sistemde akü maliyeti gerçekten sıkıntı.
Eğer şansımız varda aküler 5 6 yıl idare ederse ne ala.

3kw ongrid ile şebekeye basarsan, evde tüketim 1kw ise 2 kW şebekeye kaçacak ve sana tüketim olarak yansimayacak mi

Tedaş ile anlaşma yoksa şebekeye bastığın kısım sana tüketim gibi yansır. Faturan şişer

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri