Farklı bir proje 1pc içinde 2 mach 3 çalıştırma.

rocco216

Katılımcı Üye
Sevgili arkadaşlar herkese merhaba..

Öncelikle yapmak istediğim ve ardından sergileyebileceğim bir proje içinde farklı bir durumla karşılaştım..
Öncelikli Amacımız tek pc kullanmak..
Sistemde bi adet torna ve bir adet 3 eksenli dik işleme olacak sekilde bir düzenek olmasını planlıyorum....
Sorum şu,
Aynı pc içinde 1 adet mach 3 torna modülünü lpt veya usb ile çalıştırabilirken tekrar aynı pc de usb veya lpt ile 3 eksen işleme yapabilirmiyiz...bunu ayrı ayrı pclere kuracağımız mach3ler ve birbirlerine start stop yaptıracak otomasyonla 2 pc ile yapılabilmekte. Ama ekran 2 adet pc de 2 adet olacak.

Aslında bu sekilde yapılmasında bence herhangi bir sıkıntı içermemekte..

Buna göre...
pc de 1 adet lpt var ve eğer lpt usb konbinasyonu olursa lpt kullanıldığında diğeri usb den kullanma imkanımız olur..
bu sekilde bir sistem kurmaya imkan var mı bilmiyorum veya 2 adet usb kullanılarak sistem inşa edilirmi.. Yani 2 adet akz ile kullanılabilinirmi???
Deneyen oldumu..

Olmaması halinde 2 pc tek ekran gibi bir seyde düşünmekteyim...
Elimde geldiğince karmasık olmayan ve daha az ekipmanla sonuca ulaşmak... Birazda yer sıkıntım var ondan dolayı

Herkese sevgiler..

Birisi LPT diğeri USB olduğunda sıkıntı olmaz kesinlikle. Ama Her ikisi USB olduğunda her iki USB İnterface kontrol kartı aynı marka olursa sıkıntı olur gibi geliyor bana. Her iki usb kontrol kartının AKZ250 olduğunu varsayalım. Malum AKZ lerde plugin olayı var ve bu plugin dosyaları her karta özel şifrelenerek yazılmadığı için Mach3 tornayı açtığında Dik işlem çalışmak isteyebilir. Bu durumu araştırmalı.

Onun haricinde akzli makineleri dışarıdan start verdirme konusunda sıkıntı olmaz.

lpt portu alabilirsiniz pc kasasına
mach3 de pin ayarlarında lpt portlarını ayarlarsanız sorun olmaz iki tan lpt çalışır

ama benim sakıncam 2 mach3 programı aynı anda çalışır mı bilemem.
biliyorsunuz ki mach3 farklı programlardan çok kolay etkilenebilen eski bir yazılım.
o yüzden hep deniyor ki mach3 kurulu pc de kesinlikle hiçbir program kurulu olmasın internet bile bağlamayın.
2 tane aynı anca çalışan mach3 nasıl olur bilemem

Art softun sitesine bakmak lazım. Belki bu tarz bi işi sorun olmuştur..

Aynı anda 2 tane Mach3 çalıştıramazsınız.

Yani mach3 acikken bir tane daha acamazsiniz demek istedim. Tabi amac buysa.

sanal sistemle çözülebilir gibi, ama ne kadar verimli olur denemek lazım.

Usb. Cnc yolları görünüyo gibi

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri