Fanuc robot

ALİ N

Üye
Merhaba arkadaşlar . Şuanda bulunduğum konum dolasıyla fanuc robotlarla ilgilenebilme fırsatı buldum . Bu fanuc robotlarda içerisine yazdığım değişkenleri bir vbilgisayar ortamına aktarmak istiyorum. Bunun için fanuc robotun teachpendant üzerinden eds , xml , gsd gibi formatlarda dosyaları çekebileceğim bir opsiyon var mıdır acaba ? yardımcı olabilecek bir arkadaş varmıdır ?

Selamlar,
Cevabını çok net olmayan oldukça geniş bir soru sormuşsun. Elimden geldiğince biraz açıklamaya çalışayım. Fanuc .tp uzantılı yani programlar haricinde birçok uzantılı dosyanın File menüsünden doğrudan yüklenmesine izin vermez. Birçok değişken ve sistem değişkeni gibi farklı uzantılardaki dosyaların kontrollü bağlangıç yada install menü gibi farklı servis menülerinden yüklenmesine izin verir. Ayrıca senin yüklemek istediğin bazı uzantıların o menülerden bile yüklenmesine izin vermeye bilir. Bu tarz çalışmalarda tam bir bilgi sahibi olmadan yapılan bir müdahalenin çok kötü sonuçları olabilir. Farklı uzantılardaki dosyları robotun kabul ettiği uzantılara çeviren birçok emulator yada translator tarzı programlar mevcut. Hele ki mesajında yazdığın .gsd uzantılı dosyayı yüklemek en zorlarından biridir. Robot pc bağlantıları için online yada offline programlarda mevcut en basit haliyle fanuc un WinOLP yada Roboguide yazılımları var. Konuyla ilgili bazı resimleri paylaşıyorum. Umarım aklında birşeyler oluşturabildim.

Saygılar..

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    54.3 KB · Görüntüleme: 23
  • 2.jpg
    2.jpg
    104.4 KB · Görüntüleme: 17
  • 3.jpg
    3.jpg
    103.2 KB · Görüntüleme: 17

Forum istatistikleri