FANUC PLC hakkında bilgisi olan buyursun

rain2003

Üye
İşletmemizde FANUC plc programı göçtü yazılımı yüklemek için yardıma ihtiyacım var.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Fanuc versemax yazılımın adı nedir kablosu nasıldır adaptörü varmı.yapılabilirmi?

hafızam beni yanıltmıyorsa,LM300 ve LM 500 isimli program kullanılıyordu yazılım yüklemek için.Ama kablosu da özeldir.Arada dongle var.Kablo oldukça pahalı.Yazılımı bir şekilde bulursunuz.Eğer kablo ve yazılım olursa,ben bu işi hallederim derseniz bir kablo alın sonra da lazım olur.Çünkü piyasada ge fanuc bilen eleman,diğer plcleri bilen elemanlara nazaran az olduğundan,servis ücreti olarak iyi para alıyorlar.

Teşekkür ederim Mustafa kardeş

Ge fanuc 90-30 plc backup almak için gerekli olan 9pim erken 25 pim dişi kablo yapılabiliniyor.Ayrıca PME programı ile backup alınabiliniyor.Hemen pes etmemek gerekir.

arkadaşlar daha önce çalışmış oldugum iş yerinde 90/30 serisi vardı haberleşmek için ara birim snps modul olarak hatırlıyorum güç kaynagı üzerindeki port çıkışına baglayıp haberleşme saglıyorduk 9pin ve 25 pin olarak daha basit baglantısı mı var? bilmiyordum

versamaxlarda hem 232 hemde 422 port bulunur.232 olan porttan direk programlama yapabilirsiniz.kablo bağlantı şeması birebirdir.yani pc ile plc tarafı 9 pinli dişi erkek olarak
2 - 2 - RX
3 - 3 - TX
5 - 5 - gnd
7 - 7 - RTS
8 - 8 - CTS

kabloyu yaparsanasız direk olarak programlama yapabilirsiniz.programlama programı olarak
Versa Pro yu kullanabilirsiniz.Kullanımı kolay güzel bir programdır.
Fanuclar için bir tane daha program var.profesyonel programlama aracı biraz daha karışık Cimplicity Machine Edition.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri