Fancoil Bağlantı Şeması

eberle oda termostatlı fancoil bağlantı şeması ısıtms ve soğutma vanalı.çizimi olan arkadaşlar varmı acil

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Hocam hangı modeldır.. yazarsan daha cok yardımcı olabılırım... elimdebir modeline ait şema var ... York markası ıcın uretılen umarım ısını gorur bulup yukleyecegım bırazdan

Dostum işte ekte eberle termostat şeması mevcut.
umarım yuklemeyı becerebılmısımdı olmazsa yıne eklemeyı denerım

N ve L yazan uclara notr ve faz vereceksın.
2 nolu uctan sogutma vanasına cıkıs alacaksın
1 nolu uctan ısıtma vanasına cıkıs alacaksın
3-4-5 nolu uclardan fan kademelerıne cıkıs alacaksın

Aklına dahada takılan bır konu varsa yardımcı olurum.
Elındekı termostat bu yada benzerse baglantıda sorun yasamazsın.

kolay gelsın ıyı çalışmalar...

KLR-E 7017 olması lazım emin değilim

termostat bağlantısı yorum olarak

şebekeden gelen faz termostadın fazına girer termostatta bulunan devir uçlarına (siemesn rab 10 geneldede böyledir zaten) fancoil moturu üzerinden gelen devir uçları bağlanır zaten motor uzerinde hangi kablonun hangi devir olduğunu yazar(üzerinde devirler görünmüyorsa eğer nötürle omaj ölcerek devirleri bulabilirsin en düşük omaj en yüksek devirdir) en önemlisi nötürü karıştırmamandır not olarak elco da mavi sisme ve sagetta motorlarda beyazdır nötür. nötürü karıştırman demek moturu yakman demektir , ve daha sonra son olarak motorun nötürüde şebekenin nötürüne girer , eğer termostatında nötür ucu varsa motorun nötürünüde termostada bağlarsın.geri kalanda zaten soğutma ve ısıtma termostadın hangi numarasında ise bu vanalardan bu uçlara hat cekeceksin.

Dostum işte ekte eberle termostat şeması mevcut.
umarım yuklemeyı becerebılmısımdı olmazsa yıne eklemeyı denerım

N ve L yazan uclara notr ve faz vereceksın.
2 nolu uctan sogutma vanasına cıkıs alacaksın
1 nolu uctan ısıtma vanasına cıkıs alacaksın
3-4-5 nolu uclardan fan kademelerıne cıkıs alacaksın

Aklına dahada takılan bır konu varsa yardımcı olurum.
Elındekı termostat bu yada benzerse baglantıda sorun yasamazsın.

kolay gelsın ıyı çalışmalar...

Slm Serkan..

Dosyana verdiğin link den ulaşılamıyor.

Bana da fan coil termostat bağlantı şeması gerekti.

Fan coil in markası AIRFEL şu asma tavan arasına gizli döşemeli dedikleri
tipten.
7 damarlı kablo istediler termostat bağlantısı için. Bağlantı şeması ile ilgili
yardımcı olabilir misin?

Slm Serkan..

Dosyana verdiğin link den ulaşılamıyor.
Bana da fan coil termostat bağlantı şeması gerekti.
Fan coil in markası AIRFEL şu asma tavan arasına gizli döşemeli dedikleri tipten.
7 damarlı kablo istediler termostat bağlantısı için. Bağlantı şeması ile ilgili yardımcı olabilir misin?

Selam dostum..

Evet link ölmüş.. Geçici bir linkmiş. Şimdi şemayı sağlam bir hosta yüklüyorum. Burdan erişebilirsin. Elindeki AIRFEL termostadım modelini verirsen sana daha detaylı bilgi verebilirim. Benim yüklediğim şemalar aşağıdadır.Genelde bu tip fancoil termostatları aynı üründür farklı markalar olsa bile bağlantı şekilleri pek değişmez. ( istisnalar hariç ... )

Kolay gelsin iyi çalışmalar..

210620111001.jpg
210620111000.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri