Fan motoru Kumanda devre sorunu

Azatturan

Üye
Merhaba 2 kademeli fan motorum var ve 2 adet egzoz fan motorum var 3 ü de çalışmıyor. Konnektörleri kendim çektirdiğim zaman devreye girip çalışıyor fakat start butonu ile ile kumanda edemiyorum 3 üçü de bir emg. Butona bağlı emg butonu kontrol ettim ve sıkıntı yok sorunu bulamadım başka emg buton arıyorum bulamıyorum.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kumanda sigortası devredemi, acil stop butonu, kapı emnıyet siciçleri vs varmı, Motorlarım motor koruma termikleri , motor koruma şalterleri normal devredemi??

Uzmanı değilim ama trifaze ise faz sırası değişmiş olabilir.

Uzmanı değilim ama trifaze ise faz sırası değişmiş olabilir.
Dısardan gelen hatda, şebekede Bakım/onarım yapılırken faz sırası olduysa; iç tesisatda bir değişiklik yatınızsa, vd panonuzda Faz kontrol rölersi /FKR varsa buda mümkün..

Merhaba 2 kademeli fan motorum var ve 2 adet egzoz fan motorum var 3 ü de çalışmıyor. Konnektörleri kendim çektirdiğim zaman devreye girip çalışıyor fakat start butonu ile ile kumanda edemiyorum 3 üçü de bir emg. Butona bağlı emg butonu kontrol ettim ve sıkıntı yok sorunu bulamadım başka emg buton arıyorum bulamıyorum.
can ve mal güvenliği açısından anlayan birine yaptırmanız daha doğru olur buradan arıza şuradan veya buradan demek sıkıntı olur arızanız kumanda devresinin herhangi bir noktasında olabilir

can ve mal güvenliği açısından anlayan birine yaptırmanız daha doğru olur buradan arıza şuradan veya buradan demek sıkıntı olur arızanız kumanda devresinin herhangi bir noktasında olabilir
Son kullanıcı belli, çağır birtane işin ehli bir usta, yapsın.
Facebokta çok gördüm de, pano arızasını yapmaya çalışan insanlar, burda ilk kez denk geldi.
Herşey para, değil, can daha kıymetli

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri