Fan motoru bağlantısı

220 verdim biraz. Koku gelince çektim. Etikette ne yazıyor bakmadım. Bakayım yarın
sürücüsüz çalışmıyor yakarsın devir ayarlı kalkıyor, 2. eli çinde garantili diyorlar ama nr kadar bilemem 360 dolardı. soft start çalışıyor ana karttan tetik gelmezse çalışmıyor

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Etikette 230 v yazıyor abi. Kapasitor 1.5 luk diyor. Normal motor o zaman bu

Merhaba. Fotoğrafda görünen motor var elimde. Kondansatoru bağlamdan çalışmaz sanıyordum ama, faz nötr verince direk döndü. Kapasitor bağlayınca yine aynı devirde dönüyor. Bu arada faz nötr yer değiştirice ters dönüyor. Anlayamadım.

Birde ikinci bir motor var. Bunda ise 5 kablo var. Hepsi aynı kalınlikta. Üzerinde şema yok. Enerji uçları kapasitor uçlarını bunda ölçme yöntemi il3 bulabilir miyiz.
Tek fazlı motorlarda kondansatör sadece kalkış için gereklidir. Eğer kondansatör bağlamadan enerji verip motorun bilini kendin el ile çevirirsen dönecektir ve çalışmaya devam edecektir sorunsuz. Kondansatör sadece manyetik alan oluşturulması için yardımcı eleman görevi görüyor. Bazı motorlarda kalkıştan sonra da devrede olabilirken bazılarında kalkıştan sonra devreden çıkabiliyor.

Diğer 5 kablolu olan motor ise üzerinde bir seri numarası vardır. Oradan ne amaçla kullanılacağı, değerleri nasıl yol vermen gerektiğini gibi bilgileri de bulabilirsin. Motoru deneme yanılma yolu ile kaldırmaya çalışırsan yakma ihtimalin yüksek

Tek fazlı motorlarda kondansatör sadece kalkış için gereklidir. Eğer kondansatör bağlamadan enerji verip motorun bilini kendin el ile çevirirsen dönecektir ve çalışmaya devam edecektir sorunsuz. Kondansatör sadece manyetik alan oluşturulması için yardımcı eleman görevi görüyor. Bazı motorlarda kalkıştan sonra da devrede olabilirken bazılarında kalkıştan sonra devreden çıkabiliyor.

Diğer 5 kablolu olan motor ise üzerinde bir seri numarası vardır. Oradan ne amaçla kullanılacağı, değerleri nasıl yol vermen gerektiğini gibi bilgileri de bulabilirsin. Motoru deneme yanılma yolu ile kaldırmaya çalışırsan yakma ihtimalin yüksek
Dediğim gibi. Kondansatoru baglamadan motor direk kalktı. Elle müdahele etmedim. Benim anlamadığım nokta bu zaten. Yoksa kondansator kapasitorun amacı ile ilgili sorun yok

İkinci motorda sadece 230 v yazıyor. Kapasitor değeri yazıyor. Ama 5 kablo aynı kalınlikta. Neyin ne olduğu belli değil. Uçları bulmak lazım

İkinci motorda sadece 230 v yazıyor. Kapasitor değeri yazıyor. Ama 5 kablo aynı kalınlikta. Neyin ne olduğu belli değil. Uçları bulmak lazım
inverter klima dış motoru nasıl harici çalıştırılır araştır. direkt elektrik verme yazık olur motora

Forum istatistikleri

Konular
128,175
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri