fan motoru artı eksi uçunu nasıl bulabilirim kablo rengi filan yok

enyaler12

Üye
elimde dolabın fan motoru var artı eksi kablolurunda reng yok ölçü aletiyle uçlarını bulabilirmiyim ve ya nasıl bulabilirim?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Dolab derken bildiğimiz sogutucu , buzdolabı ise, fan motoru AC gerılımle calısır dolayısıyle (+) ve (-) uc olmaz, yani, doğru akımla çalışmaz. Dolabın arkasında elektrık baglantılarını gösteren etıket vardır. Daha çok malumat ıstersen, konuyu "ev aletlerı" bölumunde açınız.

Burda önemli olan fanın üfleme yönü, bunu biliyorsan doğru bağlantı yapmış olursun ;)

Burda önemli olan fanın üfleme yönü, bunu biliyorsan doğru bağlantı yapmış olursun ;)

AC baglı fan motorunda yön sabitdir, sadece fızıkı olarak dogru monte edebilsin..

AC baglı fan motorunda yön sabitdir, sadece fızıkı olarak dogru monte edebilsin..
Ben dc ile için soruyu soran artı eksi dediği için bu cevabı verdim, dediklerinize itirazım yok, saygılarımla :)

Merhaba fan larda 12 volt 380 volt ikisindede calisan fan varmi birtane fan var oyle diyorlar bunun uclarinida bulamadim yardimci olursaniz sevinirim tesekkurler

elimde dolabın fan motoru var artı eksi kablolurunda reng yok ölçü aletiyle uçlarını bulabilirmiyim ve ya nasıl bulabilirim?

kardeş benim bildiğim elektrik motorları gerilimi verdiğinde döner gerilimi tam ters verdiğinde ters yöne dönüyor diye biliyorum

kardeş benim bildiğim elektrik motorları gerilimi verdiğinde döner gerilimi tam ters verdiğinde ters yöne dönüyor diye biliyorum

Monofaze fan,DC fan,brushless fan bu dediğiniz hangini kapsıyor?
Sadece DC fanların bir bölümünde yapılabilir. Diğerleri bazıları bağlantı değişikliliği gerektirir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri