Fan coil unit controller

johan

Üye
Merhaba arkadaslar Honeywell in W7752E2004 fan coil unit controller a 1 fancoil baglayabilmekteyim fakat benden 4 fancoil baglamami istiyorlar bu konu hakkinda bana bilgi verebil;irmisiniz simdiden tesekkurler...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
hız kademeleriyle birer kontaktör çektirip 4 fcu cihazını da açık kontaklarına bağlayabilirsin bi şema çizmeye çalışacağım sana

Merhaba arkadaslar Honeywell in W7752E2004 fan coil unit controller a 1 fancoil baglayabilmekteyim fakat benden 4 fancoil baglamami istiyorlar bu konu hakkinda bana bilgi verebil;irmisiniz simdiden tesekkurler...

3 hız için hazırladım şemayı her kontağın çıkışını bir devir olarak kullanabilirsin

Ekli dosyalar

• docu2.pdf
    3.6 KB · Görüntüleme: 116
fan coillerle ilgili basit ve genel bir bilgi verebilirmisiniz.ilk defa duydum ve böyle bir iş var.göreve de yeni başladım zaten. mesela nasıl bir sistem? kazan-boyler-su deposu.. normal kalorifer sistemi gibi mi? farkı fanlı olması ve aynı zamanda soğutma da yapabilmesi mi? teşekkür ederim

Genelde genel olmayan alanlarda kullanılan bir cihazdır.
Cihazın içinde tıpkı split klimaların iç ünitelerinde bulunan bataryadan vardır.
Eğer yaz/kış tesisatınızda soğuk sıcak su birden bulunuyorsa çift bataryalı sistem kullanmak daha mantıklıdır içeriyi:
ısıtmak istiyorsanız ısıtma bataryasının girişindeki vanayı,
soğutmak istiyorsanız soğutma bataryasının girişindeki vanayı açar ve bataryaların içerisinden sıcak veya saoğuk su dolanmasını sağlamış olursunuz
fan da içeriden aldığı havayı bataryanın üzerine üfliyerek havanın ısınmasını ya da soğumasını sağlayarak tekrar ortama üflemesine yarar
sahada bir inceleyin sormak istediklerinizi yanıtlarız
iyi çalışmalar

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri