Fabrikalarda Bakım Onarım Elemanı Olarak Çalışan ustama sorularım olacak.?

imzamı atıyorum. yoruma
Ortaya karisik olmasinin sebebi de tecrubeli aramalari. Yetistirme diye bisey yok maalesef

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
almanyada bi kural var bi işi bir kişi yapar ve sadece o işi yapar . ve o işte uzmanlaşır.maalesef bizde bu yok.. çalıştığım fabrikada patron benden hem bilgisayar uzmanı hem telefon santral anlayan hem forklift elektriğinden anlayan. hem makine tamiri yapan. hem proje tasarlayan ve uygulayan. hemde tesisat yapabilen bi eleman zannediyor. bizim memlekette ki anlayış çok farklı. çok

almanyada bi kural var bi işi bir kişi yapar ve sadece o işi yapar . ve o işte uzmanlaşır.maalesef bizde bu yok.. çalıştığım fabrikada patron benden hem bilgisayar uzmanı hem telefon santral anlayan hem forklift elektriğinden anlayan. hem makine tamiri yapan. hem proje tasarlayan ve uygulayan. hemde tesisat yapabilen bi eleman zannediyor. bizim memlekette ki anlayış çok farklı. çok
Valla abi ben herşeye razıyım ama yine de olmuyor. ben de bırakmaya karar verdim. elektrik anlamında iş bana göre yok. demek ki beceriksiz haysiyetsiz biriyim.

geçen hafta forklift in lambalarını yapın diye far korna geri kornası tepe lambası vs almışlar. koydular önüme bu takılacak. serde de manyaklık var ya forklift in ne kadar kablosu varsa söktüm attım. yeni kablo çekeceğim baktım olacak gibi değil. hazır kablo sparişi verelim dedik. 2000 tl imiş . alınacak kablo soketli tık tık takacağız yerine okadar. satın almacı tıfıl demezmi sökerken kime sordun :mad::mad:. şimdiii alsana tecrübe ustalık plc kumanda vs vs vs. abicim usta isen ve okumamış isen yarı ömür yaşındaki 3 günlük satın almacı kadar kıymetin yok. pekiii saygı duyulmayan ve değer verilmeyen bir mesleğin peşinde neden bu kadar koşuyoruz ? iş te o bambaşka bir araştırma konusu. ( bu arada forklift in tesisatını kendim kablolayarak 0 dan yaptım. kavga çıkmasın diye . bide mail attım. kablo almayın gerek kalmadı kendimiz yaptık diye. bu meslekte en fazla koyacağın posta bu olur ) ( bu arada yaş 36 ve 16 yıldır bu işin içerisindeyim. )

geçen hafta forklift in lambalarını yapın diye far korna geri kornası tepe lambası vs almışlar. koydular önüme bu takılacak. serde de manyaklık var ya forklift in ne kadar kablosu varsa söktüm attım. yeni kablo çekeceğim baktım olacak gibi değil. hazır kablo sparişi verelim dedik. 2000 tl imiş . alınacak kablo soketli tık tık takacağız yerine okadar. satın almacı tıfıl demezmi sökerken kime sordun :mad::mad:. şimdiii alsana tecrübe ustalık plc kumanda vs vs vs. abicim usta isen ve okumamış isen yarı ömür yaşındaki 3 günlük satın almacı kadar kıymetin yok. pekiii saygı duyulmayan ve değer verilmeyen bir mesleğin peşinde neden bu kadar koşuyoruz ? iş te o bambaşka bir araştırma konusu. ( bu arada forklift in tesisatını kendim kablolayarak 0 dan yaptım. kavga çıkmasın diye . bide mail attım. kablo almayın gerek kalmadı kendimiz yaptık diye. bu meslekte en fazla koyacağın posta bu olur ) ( bu arada yaş 36 ve 16 yıldır bu işin içerisindeyim. )
abi ben bu meslegi ilgi alanim diye sectim. Para ile fazla mesai veya vardiya ile beni korkutamazlar diye dusundum hp basvurular yaptim. Ama inan bana her sekilde isyerini kabul ettim cunku ortami gormem lazimdi. Benim eve aldigim 200 liralik plc ile istedklerim olmayacakti. Ama ozel sektorde bahane hic bitmedi . Askerlik tecrube gbi seyleri bahane ettiler. Ama inaniyorum ki benden iyisini bulamayacaklar. Artik prize fisi takmayi bile istemez hale geldim

sen kendıne bukadar haksızlık yapıyorsan elalem sana neler yapmaz nedemek prıze fıs bıle takmak ısdemıyorum sen ne bakıyorsun onlara sen kafanda bıtıreceksın işi bole oldugun surece bir yere varaamayacksın karıyer net e gir guzel cv olustur sornada yetıstrılmek uzere dıye ılanlar var onlara basvur illakı doneceklerdır bende o sekılde yetıstırdım kendımı

sen kendıne bukadar haksızlık yapıyorsan elalem sana neler yapmaz nedemek prıze fıs bıle takmak ısdemıyorum sen ne bakıyorsun onlara sen kafanda bıtıreceksın işi bole oldugun surece bir yere varaamayacksın karıyer net e gir guzel cv olustur sornada yetıstrılmek uzere dıye ılanlar var onlara basvur illakı doneceklerdır bende o sekılde yetıstırdım kendımı
Bi bak bakalm var mi ilan... bn yillardr bakiyorum

Arkadaşlara ilk önce bol şans diliyorum, kendince haklılar.
Şans verilmediği sürece nasıl tecrübe kazanacaklar.
Fakat bizlerinde onlardan isteği şeyler var.
Ben 15 yıldır elektrik Bakım, otomasyon işiyle ilgileniyorum, ve iş başvurusu yapan arkadaşlara sorduğum ilk soru seri paralel karışık bağlanmış lamba devresinde en parlak lambayı soruyorum bilen çıkmadı. Bu soruyu çok hafife alıyorlar bumu yani bütün mesele diyen çok ama doğru cevapta yok. Okulda okunan konuları en basitinden itibaren anlayarak (algılayarak) kendilerini geliştirmelerini öneririm. Bu şekilde başlayıp anladığını uygulamaya başladığın an iş bitmiştir. İşin hazzına varıyorsun, bir daha önüne durabilene ne diyeyim. Yoksa ''GEÇEN ZAMAN SADECE ARMUTLARI OLGUNLAŞTIRIR''

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri