Fabrikada X5 sayaçlar

Merhabalar çalıştığım fabrikanin günlük sayaç endekslerini tutmak istiyorum açıkçası hesabı nasıl yapılıyo bilmiyorum mesela 180,181,182,183 580,880,ve 160 bu değerlerden hangisi aktif hangisi reaktif hesabı nasıl yapılır,ve ceza olayı nasıl anlaşılır bilgisi olanların yorumlarini bekliyorum

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhabalar çalıştığım fabrikanin günlük sayaç endekslerini tutmak istiyorum açıkçası hesabı nasıl yapılıyo bilmiyorum mesela 180,181,182,183 580,880,ve 160 bu değerlerden hangisi aktif hangisi reaktif hesabı nasıl yapılır,ve ceza olayı nasıl anlaşılır bilgisi olanların yorumlarini bekliyorum

1.8.0 Aktif 5.8.0 endüktif 8.8.0 kapasitif

Merhaba bu konuda destek olabilir misiniz?
Binaya gelen elektrik faturaları ölçümünde çarpan değeri ile ilgili bir sorum olacak, yardımcı olacak herkese teşekkür ederim. şöyle; Enerji sa faturasında "Çarpan/Demand/Anl.Gücü : 1,000/-/1,8000 " sayaç okuma birimi : A09a3255 yazıyor. Sayaçlardaki T değerlerini önceki ay şimdiki farklarını bulduğumda sayaç için gelen faturadan yüksek bir kwh buluyorum. Tek Terimli Tek zamanlı ticarethane AG

Tüketilen kW değerini bulmakta istiyorsaniz sayaç çarpanıni sayacın T kısmının kw farkı ile carparsiniz

Öncelikle cevap için teşekkür ederim.
Bu çarpan dediğimiz fatura üzerindeki 1.80 oluyor doğru mu?
Binanın dışındaki Sayaç üzerinde de bir takım veriler var ama bunu teyit etmenin yolu yok galiba?

Muhtemelen ,çarpan 1.Demand 1,8 kw.Ne abonesi bu ?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri